içinde , ,

Bitcoin (BTC), Cardano (ADA) ve Chainlink (LINK) Güncel Fiyat Analizleri I 22.06.2022

Bugün sizler için hazırlamış olduğum Bitcoin (BTC), Cardano (ADA) ve Chainlink (LINK) analizlerini paylaşmak istiyorum.

Gün içinde paylaştığım fiyat analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Bitcoin (BTC)

Hafta başından itibaren pozitif bir görüntü sergileyen Bitcoin (BTC), bir önceki analizimde bahsetmiş olduğum 21,355 dolar ara direncinden gelen satışların etkisi ile geri çekilmeler yaşıyor. Bu yazının hazırlandığı saatlerde 20,180 dolar seviyelerinden fiyatlanırken, günlük kayıpları %2.50 civarında.

Geri çekilmelerin devam etmesi halinde, sıklıkla üzerinde durduğum 19,190-19,730 dolar majör destek bölgesini test etme olasılığı artan Bitcoin (BTC), bu bölgeden güç toplayarak daha sağlıklı bir yükseliş hareketi gerçekleştirmek isteyebilir.

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC) Güncel Fiyat Analizi I 22.06.2022

Yukarı yönlü hareketlerin devam etmesi halinde sırası ile 21,355 ve 23,450 dolar dirençleri takip edilebilir. Majör destek bölgesinin kırılması halinde ise 17,600 dolar seviyelerine kadar düşüşler devam edebilir.

Cardano (ADA)

0.5600 dolar desteğini kaybetmesi ile oluşturduğu düşüş trendi içerisinde hareket etmeye başlayan Cardano (ADA), 0.4405 desteğinden toparlanma çalışmaları gerçekleştirse de trend direncinden reddedilerek yeniden geri çekilmeler yaşamaya başladı.

Cardano (ADA)
Cardano (ADA) Güncel Fiyat Analizi I 22.06.2022

Bu geri çekilmeler ile tekrardan 0.4405 desteğini test etmek isteyebilir. Bu destek seviyesinin kırılması halinde Cardano (ADA), 0.4010 desteğine kadar düşüş trendini sürdürebilir. Trend direncinin kırılması halinde ise 0.5600 seviyelerindeki dirence kadar yeni bir yükseliş trendi oluşturmak isteyebilir.

Chainlink (LINK)

5.400 dolar seviyelerinde oluşturduğu yeni yüksek dip ile birlikte yeniden yukarı yönlü hareketlere başlayan Chainlink (LINK), 6.410 dolar seviyelerindeki ara direncin de kırılımını gerçekleştirmiş görünüyor.

Chainlink (LINK)
Chainlink (LINK) Güncel Fiyat Analizi I 22.06.2022

Yukarı yönlü hareketlerin devam etmesi halinde Chainlink (LINK) ilk karşılaşacağı direnç seviyesi olarak 8.300 dolar seviyeleri takip edilebilir. 6.400 dolar altında gerçekleşecek fiyatlanmalar halinde ise 5.520 dolar seviyelerindeki desteği test edebilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

ERC-20, TRC-20 ve BEP-20 Token Standartları ve Farkları

Uniswap Labs, Ethereum NFT Aggregator Genie’yi Satın Aldı