içinde , ,

Bitcoin (BTC): Bu Hafta Neler Bekliyor?

Bitcoin (BTC) için volatil bir şekilde geçen süreç sonunda, yatay ve hacimsiz hareketlere geçişle piyasa genelinde sakin bir haftasonum geçirildi.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Geçtiğimiz hafta FED açıklamalarına yoğunlaşan piyasada bu hafta öne çıkan başlıklar arasında en çok göze çarpanı, ABD’li çoğu şirketin kazanç raporlarını açıklamaları sonucunda, bu raporların dolar endeksine olan etkileri görünüyor. Goldman Sachs, Morgan Stanley gibi kuruluşların da içinde bulunduğu şirketler 2021, 4. çeyrek bilançolarını açıklayacaklar. Kripto piyasaları açısından ise, bir süredir düz korelasyon gözlemlenen Nasdaq endeksine bağlı teknoloji şirketlerinin perşembe gününden itibaren başlayarak 2021 4’üncü çeyrek bilançolarını açıklaması takip edilmesi gereken başlıklar arasında bulunuyor. ABD’de artan enflasyon oranları ve aralık 2021’de en çok etkisini gösteren Omicron varyantı teknoloji şirketlerinin raporlarında negatif etkileyecek unsurları barındırabilir.

Teknik açıdan bakacak olursak, hacimlerin düşük olduğu son günlerde Bitcoin (BTC) açısından çok da değişken bir durum göze çarpmıyor. 39.600 dolar seviyelerindeki destekten gerçekleşen dönüş sonrası 44.000-45.100 dolar bölgesinde bulunan majör dirençten reddedilerek 42.500-43.800 aralığında sıkışık bir fiyat hareketi ile devam ediyor.

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC) Teknik Analizi | 17 Ocak 2022

Bu sıkışmalar sonucunda oluşan simetrik üçgen yapısındaki kırılım yön tayini için belirleyici olacak görünüyor. 4 saatlik grafiklerde EMA50 seviyelerinde hareket etmesi de takip edilebilecek unsurlardan birisi. Üçgen yapısının yukarı yönlü kırılımının gerçekleşmesi halinde, 44.000-45.100 dolar bölgesi tekrardan test edilebilir. Bu test sonucunda tekrardan reddedilmesi halinde oluşacak ikili tepe yapısı da gözlemlenebilir. 45.100 dolar üzerinde başarılı bir fiyatlanma gerçekleşmesi halinde ise 49.200 seviyelerindeki dirence kadar yeni bir yükseliş trendi başlatabilir.

Üçgen yapısının aşağı yönlü kırılımının gerçekleşmesi halinde ise 41.900 dolar seviyelerinde ilk desteğini bulabilir. 41.900 dolar desteğinin kırılımı, uzun süredir devam eden düşüş trendini tekrardan 39.600 dolar seviyelerindeki desteğe kadar taşıyabilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Türk Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu? | 16 Ocak 2022

Temel Analiz

Teknik Analizde En Çok Kullanılan Formasyonlar – 2