in , , , ,

Bitcoin (BTC) Boğaları Düşüş Trendini Kırmaya Çalışıyor

Lider kriptopara birimi Bitcoin (BTC), önemli bir seviye olan 40.000 dolarlık direnç seviyesini test etmek için başka bir girişimde bulunuyor. BTC fiyatı, son 24 saat içinde %4 artarak 39 bin dolara yaklaşıyor. Nihai sonuçlara varmak için henüz çok erken, ancak geçen haftanın zirvelerinin yenilenmesi, boğalar için yerel bir zafer olarak kabul edilebilir.

Son iki hafta boyunca, lider kriptopara birimi Bitcoin (BTC) grafiğinde bir dizi düşüş zirveleri yaşandı ve bu eğilimi kırma girişimi bir yükseliş sinyali olarak görülebilir. Böyle devam ederse, hafta sonuna kadar kurumsal alıcılarda net bir canlanma görebiliriz, ardından hafta sonu piyasaya girebilecek perakende yatırımcılarla birlikte piyasada hareketlenme gözlenebilir.

Bitcoin

Altcoinler, 40.000 dolarlık direnç seviyesini kırmak amacıyla lider kriptopara birimini destekliyor. Önde gelen altcoin Ethereum (ETH) gün içinde %5 artış göstererek 3.000 dolara geri dönmeye çalışıyor. Binance Coin (BNB) %10 oranında yükseliş kaydederek 416 dolar civarında işlem görüyor. Altcoinlerin büyük çoğunluğu şu anda yeşil bölgede. Bu nedenle piyasa katılımcıları, son piyasa düşüşünün geniş bir trend dönüşünden ziyade hala derin bir düzeltme olduğu inancıyla alımlara geri dönme isteklerini gösterebilirler.

kriptopara

Çevresel iddialar ve düzenlemeler, mevcut kriptopara rallisinin ana frenleri olmuştur. Çağdaş kurum kültürü, çevre sorunları da dahil olmak üzere çeşitli küresel eğilimleri takip etme ihtiyacı doğmuştur. Ne de olsa Elon Musk, kurumsal baskı nedeniyle Bitcoin’e olan desteğini geri çekmek zorunda kalırsa, diğer büyük yatırımcılar da kararlarında Bitcoin’i “çevre dostu” olarak değerlendiren “yeşillerin” görüşlerini dikkate almak zorunda kalacaklar.

kriptopara

Piyasadaki yatırımcılar, sonunda Çinli yatırımcıların Çin dışında resmi olarak ticaret yapabileceğini, madencilerin havanın soğuk olduğu ve ucuz enerjinin olduğu başka herhangi bir yargı alanına taşınabileceğini anlamaya başlıyor. Kriptopara birimlerinin tek gerçek güvenlik açığı, ulusal para birimlerine sabitleme ihtiyacıdır. Bu nedenle FED ve ECB yüksek sesle açıklamalar yapmıyor ve piyasa katılımcılarını korkutmadan veya tehdit etmeden onlara altyapı oluşturma fırsatı veriyor.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

dijital cüzdan

Avrupa Birliği (AB) Önümüzdeki Yıl Ödemeler İçin Dijital Cüzdan Çıkaracak

Bitcoin, Dogecoin

Sahnede Elon Musk: Bitcoin Fiyatı Düşüşe Geçti