in , ,

Bitcoin (BTC) Boğaları 27.500 Doları Hedefliyor

Bitcoin (BTC), bu yazının yazıldığı sırada yaşadığı %0.98’lik artışla 26.708 dolar seviyesinden fiyatlanıyordu. Sabah erken saatlerde düşüş yaşayan Bitcoin, açılış fiyatı olan 26.737 dolardan 26.674 dolara kadar geriledi. 

Bitcoin’in 27.000 dolardaki direnç seviyesini hedeflemesi için 26.618 dolarlık pivotun üzerinde fiyatlanmaya devam etmesi gerekiyor. Cuma gününün en yüksek seviyesi olan 26.947 dolara doğru bir hareket, uzun bir yükseliş seansına işaret eder. ABD borç tavanıyla ilgili haberler, ralliyi desteklemek için kripto dostu olmalıdır. 

Uzatılmış bir ralli durumunda, Bitcoin fiyatı ikinci direnç seviyesini 27.269 dolarda test edecektir. Bu direnç seviyesinin aşılması durumunda takip edilecek bir sonraki direnç seviyesi ise 27.857 dolar bölgesinde bulunuyor. 

Pivot üzerinden hareket edilememesi halinde birinci destek seviyesi 26.414 dolarda devreye girecektir. Bununla birlikte, olası bir satış baskısı durumunda Bitcoin fiyatının 26.000 doların altından kaçınması gerekir. İkinci destek seviyesi olan 26.093 dolar bölgesi aşağı yönü sınırlamalıdır. Olası bir düşüş senaryosunda takip edilecek üçüncü destek seviyesi ise 25.505 dolar bölgesinde yer alıyor. 

50 günlük EMA (26.789) üzerinden bir hareket, boğaların 27.500 dolara ilerlemesi için 100 günlük EMA’dan (27.075) bir kırılımı destekleyecektir. Ancak, 50 günlük EMA’yı (26.789) geçememek birinci destek seviyesi olan 26.414 doları görünür kılacaktır. 50 günlük EMA üzerinden bir hareket ise yükselişin habercisi olacaktır. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Deportivo Alaves Fan Token (DAFT) Nedir? Nasıl Alınır?

Haftanın Öne Çıkan Funding Round Etkinlikleri