içinde ,

Bitcoin (BTC) Balinaları Son 10 Saatte Yarım Milyar Dolar Gönderdi

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 23.800 dolara kadar çıkarak sadece kendi rekorunu kırmakla kalmadı, aynı zamanda birçok yeni altcoine 2020 rekorunu kırdırdı. Bitcoin fiyatının bu yükselişi son 24 saat içerisinde bir nebze olsun yavaşlasa da bunun oldukça normal konsolidasyon sürecinden ibaret olduğu söylenebilir.

Bitcoin Balinaları Hareketli

Bu sağlıklı sürece rağmen Bitcoin balinalarının yaptıkları bazı işlemler ise kafalarda soru işaretleri bırakmaya devam ediyor. Balina takip servisi Whale Alert, son 24 saaat içerisinde iki büyük işlemin çok kısa sürede yapıldığını tespit etti.

Whale Alert’ın aktardığı bilgilere göre toplamda 500 milyon dolardan fazla değere sahip Bitcoin transfer edildi. Bu transferlerin ise aslında aynı fonların iki farklı işlemle aktarılmasından ibaret olduğu görülüyor. İlk başta 11.264 BTC yani yaklaşık 257 milyon dolarlık fon bilinmeyen bir cüzdandan başka bir bilinmeyen cüzdana aktarılıyor.

Bunun devamında ise bilinmeyen cüzdandaki çeyrek milyon dolarlık fonlar Xapo cüzdanlarından birisine gönderiliyor. Xapo, kurumsal yatırımcılara hizmet veren üst düzey bir kripto para emanet hizmeti olarak biliniyor. Yani balinalar borsalardan aldıkları BTC’lerin çoğunu Xapo gibi kurumsal depolama hizmetlerine daha önce de gönderdi.

Balinaların BTC Hareketliliği Ne Anlama Geliyor?

Peki bu durum korkulacak bir unsur olarak mı görülmeli? Aslında bilinmeyen cüzdandan borsaya transfer yapılsaydı korkulacak bir şey olabilirdi. Ancak bilinmeyen cüzdandan ve büyük ihtimalle OTC platformundan Xapo’ya transfer yapılması, tam tersine işaret ediyor.

Lider kripto para birimi BTC  fiyatının konsolidasyon yaşadığı su süreçte balinaların aldıkları fonları uzun vadeli yatırım için emanet hizmetlerine göndermeleri oldukça sağlıklı. Bunun Bitcoin için satış baskısının azaldığı anlamına geldiği söylenebilir.

Shadowman tarafından yazıldı.

Bithumb

Binance Smart Chain (BSC) Nedir?

Son Günlerde Popüler Olan Taraftar Tokenları Nedir?