in ,

Bitcoin (BTC) Balinaları Av Peşinde: 11.554 Bitcoin Alındı

Moskovski Capital CEO’su Lex Moskovski, katil Bitcoin (BTC) balinalarının son dönemde yaptığı alımları ve yakaladıkları avları ortaya koydu.

Bitcoin Alımları Hız Kazandı

Moskovski, Glassnode tarafından yayınlanan grafiğe dikkat çekerek, Coinbase üzerinden 11.554 adet Bitcoin’in daha çıktığını vurguladı. Coinbase’den çıkan yüklü BTC’lerin direkt olarak kurumsal yatırımcı alımı olduğu biliniyor. Crypto Quant CEO’su Ki Young Ju da konu hakkında daha önce yaptığı açıklamada Coinbase’de son günlerde olağan dışı bir hareketlilik olduğunu vurgulamıştı.

Coinbase verilerine bakıldığında 11.554 BTC’nin 50.806 dolar fiyatı üzerinden alındığı görülüyor. 8 Mart tarihinde yapılan bu yüklü alım sonrasında BTC fiyatının 54.000 dolara doğru yükselişe geçmesi ise yatırımcıları şaşırtmayacaktır. Söz konusu fonların toplam değerinin ise 587 milyon dolardan, sadece 1 günde 625 milyon dolara kadar çıktığı görülüyor.

Her Bitcoin Düşüşünde Daha Çok Alım Yapıldı

Bitcoin fiyatının son 2 haftalık konsolidasyon sürecinde birçok kurumsal yatırımcı alım haberleri ile gündeme geldi. 5 Mart ve 25 Şubat tarihlerinde sırasıyla 12.000 BTC ile 13.000 BTC alımı da Coinbase üzerinde dikkat çekmişti. ABD’nin 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketine onay vermesi sonrasında görünen bu alımlar, enflasyona karşı kendini korumak isteyen kurumların imzasını taşıyor.

Bitcoin

Bloomberg’in kıdemli piyasa analisti Mike McGlone da buna değinerek Bitcoin’in artık altının yerini almaya başladığını ifade etti. McGlone’un tahmininden sonra kurumların enflasyona karşı BTC aldıklarını açıklaması ise durumun yavaş yavaş gerçekleştiğini gösteriyor. Bitcoin’in toplam piyasa değeri 1 trilyon dolar seviyesindeyken altının 12 trilyon dolar seviyesinde olması, BTC için gidecek çok yol olduğunu gösteriyor.

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Binance CEO’sunun Tek Bir Açıklaması, 3 Kripto Parayı Yükseltmeye Yetti

Polygon

Polygon, Neden Ethereum OG Desteği Alıyor?