in , ,

Bitcoin (BTC) Aşağı Yönlü Riskle Karşı Karşıya

Bitcoin (BTC), bu yazının yazıldığı sırada yaşadığı %1.42’lik düşüşle 26.419 dolar seviyesinden fiyatlanıyordu. Sabah erken saatlerde 26.397 dolara yükselen Bitcoin, daha sonra 26.333 dolara kadar geri çekilme yaşamıştı. 

Bitcoin’in 27.116 dolarlık ilk direnç seviyesini ve Çarşamba gününün en yüksek seviyesini hedeflemek için 26.637 dolarlık pivottan geçmesi gerekiyor. 27.000 dolara yaşanacak bir dönüş, uzun bir yükseliş seansına işaret edecektir. Kripto para haber kanalları ve ekonomik göstergeler, ralliyi desteklemek için kripto dostu olmalıdır. 

Uzatılmış bir ralli durumunda, Bitcoin fiyatı muhtemelen ikinci direnç seviyesini 27.873 dolarda test edecektir. Lider kripto para biriminin bu seviyeleri aşması durumunda takip edilecek üçüncü direnç seviyesi ise 29.109 dolar bölgesinde bulunuyor. 

Pivot üzerinden hareket edilememesi halinde birinci destek seviyesi 25.880 dolardan devreye girebilir. Bununla birlikte, olası bir satış baskısı durumunda Bitcoin fiyatının 25.500 doların altından ve 25.401 dolarlık ikinci destek seviyesinden kaçınması gerekir. Olası bir düşüş senaryosunda takip edilecek üçüncü destek seviyesi ise 24.165 dolar civarında yer alıyor. 

50 günlük EMA (26.773) üzerinden yapılacak bir hamle, 100 günlük EMA (26.943) ve 27.116 dolardan yapılacak bir kırılımı destekleyerek boğaların 200 günlük EMA (27.204) ve 27.873 dolara ulaşmasını sağlayacaktır. Ancak, 50 günlük EMA (26.773) üzerinden hareket edilememesi birinci destek seviyesi olan 25.880 doları görünür kılacaktır. 50 günlük EMA üzerinden bir hareket ise yükselişin sinyallerini verir. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Ethereum (ETH) Fiyatı Toparlanma Sinyalleri Veriyor

XRP, BTC

En Büyük 1000 Balinanın Cüzdan Analizi