içinde ,

Bitcoin (BTC), Ağustos Sonunda 30.000 Dolara Ulaşabilir mi?

Kripto para, Bitcoin

Kripto para sektörü için, ABD Merkez Bankası FED’in faiz kararı beklendiği hafta Bitcoin’in (BTC) 21.000$ seviyesinin altına düştüğü zor bir haftanın ardından, kripto paraların amiral gemisi tekrar bu seviyenin üzerine çıktı ve yatırımcılarını bir nebze olsun umutlandırdı. Peki Bitcoin (BTC), Ağustos sonunda psikolojik direnç bölgesi olan 30.000 dolar seviyesine ulaşabilir mi?

FED’in açıkladığı 75 bps’lik faiz artırımına kripto para piyasası olumlu bir tepki vermiş gibi görünüyor. Son 24 saatte Bitcoin ve Ethereum sırasıyla %7,60 ve %10,60 arttı. Bu da kripto topluluğunda bir kripto boğa koşusu olasılığı konusunda umutları artırıyor.

BTC

CoinMaketCap’teki “Price Estimates” (Fiyat Tahminleri) aracına bakılacak olursa, CoinMaketCap topluluğuna göre Bitcoin (BTC), 31 Ağustos tarihine kadar psikolojik 30.000 dolar seviyesinin aşılmasının yanında 32.400 dolara kadar ulaşacağı öngörülüyor.

Kripto topluluklarının yanı sıra bazı analistler Bitcoin’in Eylül ayına kadar 30.000 dolara kadar yükselebileceğini öngörüyor. Twitter’da yaptığı analizler ve popülerliğiyle dikkat çeken CryptoYurii, Bitcoin’in Wyckoff yöntemi ile olan benzerliğine dikkat çekti.

Bunun yanında Bloomberg kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcoin’in yılın ikinci yarısında daha iyi performans gösterebileceğine ve hatta “yaklaşık on yıl önce piyasaya çıkışından bu yana yarışın en hızlı atlarından biri” olacağına inandığını ve Bitcoin konusunda iyimser olduğunu ifade etti.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

FED, Piyasalar Tarafından Yanlış mı Yorumlandı?

Bitcoin (BTC) FED Sonrası Yükselişini Devam Ettiriyor I Güncel Teknik Analiz