içinde , , ,

Bitcoin (BTC) ABD Verileri Sonrası Düşüşlerine Devam Edecek mi? I Güncel Teknik Analiz

ABD enflasyon verilerinin tarihi bir zirve yapması ile sert bir düşüş yaşayan Bitcoin (BTC) ve kripto paralar piyasasında, kayıpların geri alınması çok uzun sürmedi. Bu yazının hazırlandığı saatlerde 19.750 dolar seviyelerinden fiyatlanan Bitcoin (BTC), dün yaşanan düşüş seviyelerinde hareket ediyor.

Gün içinde paylaştığım fiyat analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Dün açıklanan 9.1 oranındaki enflasyon rakamı ile FED’in bu ay sonu yapacağı 75 baz puan faiz artışı tahminleri yerini 100 baz puan artışa bırakırken, tahminlerdeki bu değişiklik de Bitcoin (BTC) açısından pek iyi olmadı. Çok kısa bir süre içerisinde 18.860 dolar seviyelerine kadar düşüş yaşanırken, gün içerisinde bu kayıpların hepsini geri alarak günü artıda kapatması da şaşırtıcı bir hareket oldu.

Ancak bu geri dönüş ile birlikte 20.315-20.600 dolar bölgesindeki majör desteğin kırılımı sonrası retest olarak kalacağı görünüyor. Bu durumda Bitcoin (BTC), 19.420 dolar seviyelerindeki desteği tekrardan test etmek isteyebilir. Bu destek seviyesi üzerindeki alıcıların da hızlı bir şekilde işleme girmesi, kırılımın gerçekleşmesi olasılığını da arttırıyor.

19.420 dolar desteğinin kaybedilmesi halinde 18.700 dolar desteğine kadar düşüşler devam edebilir. Yukarı yönlü ivmenin devam etmesi için kilit nokta olarak 20.315-20.600 bölgesinin kırılımını görmek gerekebilir. Ayrıca bu bölge içerisinde bulunan 4 saatlik grafiklerde EMA50 göstergesi de önemli bir direnç olarak çalışmaya devam ediyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

JPMorgan’dan Bitcoin Raporu! BTC Yükselecek mi?

Celsius Network İflas Başvurusunda Bulundu