içinde , , ,

Bitcoin (BTC) ABD Enflasyonuna Nasıl Tepki Verdi? I Önemli Seviyeler

ABD enflasyon rakamlarının açıklanmasını hafta başından itibaren bekleyen Bitcoin (BTC) ve kripto paralar piyasasında, verilerin olumlu gelmesi ile hızlı bir yükseliş hareketi gerçekleşti.

Gün içinde paylaştığım fiyat analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

ABD tarafında 8.7 gelmesi beklenen yıllık enflasyon rakamının, bir önceki ayda 9.1 açıklanması sonrası bugün açıklanan verilerde 8.5 olduğu görüldü. Bu ciddi düşüş sonrası piyasalar genelinde FED’in şahin görüşünü biraz törpüleyebileceği beklentisi ile yukarı yönlü sert yükselişler izledik.

Eylül ayı FED toplantısında beklenen 75 baz puanlık faiz artışı, %40 olarak 50 puan beklentisini de ön plana çıkarttı. Bu süreç içerisinde Bitcoin (BTC) %4 civarında bir yükseliş gerçekleştirerek 24.000 dolar seviyelerini test etti.

Bu yükselişlerini devam ettirmesi halinde Bitcoin (BTC) için 24.235 dolar üzerinde gerçekleşecek bir kapanış olması halinde, yükseliş trendini devam ettirebilir. Majör yükseliş trendi içerisindeki hareketlerini sürdürürken yeni bir düşük dip oluşmaması da teknik açıdan pozitif görünüyor.

24.235 dolar üzerinde gerçekleşecek kapanışlar halinde Bitcoin (BTC) için 26.530 dolar seviyeleri test edilebilir. Dolar endeksindeki geri çekilmeler de dikkate alınırsa, yükseliş hareketinin hızı da bugün olduğu gibi beklenenin üzerinde olabilir.

Aşağı yönlü hareketlerde ise 22.520 dolar seviyelerindeki yeni dip kırılması halinde majör yükseliş trendinin desteğini test etmek isteyebilir. Bu durumda 22.520 dolar altında gerçekleşecek kapanışlarda trend desteğinden gelebilecek olası alımların gücü zayıf kalabilir. Trend desteğinin kırılması halinde 21.720 dolar seviyelerinde destek bulabilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Curve Finance, Siber Saldırıya Uğradı!

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 10 Ağustos 2022