in ,

Bitcoin (BTC) 6 Haneli Rakamlara Ulaşabilecek mi?

Ünlü Bitcoin yatırımcısı Max Keiser bundan 6 ay önce Bitcoin için 28.000 dolar öngörüsünde bulunmuştu. Bitcoin’in 57.000 doları gördüğü bugünlerde Max Keiser çarpıcı bir öngörüde daha bulundu. Bu öngörüsüne göre Bitcoin 400.000 dolar seviyesine çıkabilir. 

ABD’nin yaşadığı hiperenflasyon Bitcoin için iyimserliği devam ettiriyor. Pandemi dolayısıyla artan ABD doları arzının ilerleyen günlerde de artacağı tahmin ediliyor. FED’in uyguladığı bu politikaya karşı Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin aldığı haberi flaş etki yarattı. Ünlü Bitcoin yatırımcısı Max Keiser ise açıklamasında şu sözleri söyledi:

“Bitcoin’in hızla yükselmesinin nedeni Amerika’da hiperenflasyon olmasıdır. ABD doları Bitcoin’e karşı hiperenflasyonist bir çöküş içinde. Şu an politika yapıcılar tarafından açıklanan çözüm her zaman daha fazla para basmaktır. Bitcoin’in Tesla’dan sonra daha birçok kurumun da portföylerine girdiği bilinmekte.”

Keiser konuşmasının devamında; “Bu, Elon Musk’ın FED’e yaptığı spekülatif bir saldırı değil mi? O zaten SEC ile savaşa girmişti. Şimdi FED ile savaşa girdi ve şu sözleri sarf etti:

Kendi hisselerimi geri almayacağım; ucuz paranı alacağım.”

Keiser bu konuşmalarından sonra S&P 500 şirketlerinin de ilerleyen günlerde bu akıma katılacakları öngörüsünde bulundu. Bu demek oluyor ki iyimserlik devam ettiği sürece Bitcoin’i ilerleyen zamanlarda çok daha iyi günler bekliyor.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Bitcoin, kripto para

Bitcoin (BTC) Yükselişine Kaldığı Yerden Devam Edebilecek mi?

Son Aylarda Gösterdiği Performansla Bitcoin’i Geçen 3 Kripto Para