içinde ,

Bitcoin (BTC) 31.000 Doları Aştı! Sırada Ne Var?

BTC

Bitcoin (BTC), 30.000 doların üzerinde başarılı bir haftalık kapanış yapmayı başardı. Bu, Bitcoin’in son on haftadaki ilk pozitif kapanışı oldu.

Bitcoin, haftayı 29.900 $ ile kapattı. Bu fiyat, geçen Pazar gününden 450 $ daha yüksek ve Bitcoin’in yükseliş momentumu burada durmadı ve parite gece boyunca artarak birkaç günün en yüksek seviyelerine ulaştı.

Bitcoin (BTC)

BTC/USD, kademeli olarak haftalık olarak daha düşük kapanışlar yaparak dokuz hafta gibi rekor bir süre harcamıştı. Bu süre, Mart ayının sonunda başlayan ve BTC tarihindeki en uzun süre sona eren bir trendi belirtiyor.

Dünyanın en popüler kripto para biri olan Bitcoin, bu yazının hazırlandığı sıralarda 589 milyar $ piyasa değeri, son 24 saatteki %5.76’lık artışla 31.413,74 $’dan işlem görüyor.  On-chain veri sağlayıcısı Santiment’in elde ettiği verilere göre;,Bitcoin’ndeki balina varlıkları bir ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Bitcoin Fiyat Artışı Devam Edecek mi?

Bitcoin (BTC) fiyatı birkaç haftadır 30.000 dolar seviyesinin altında ve üstünde dalgalanıyor. Bitcoin, ABD hisse senedi piyasasındaki ivmeyi güçlü bir şekilde takip ediyor. Ayrıca; küresel makro senaryodaki büyük belirsizlik de kripto piyasasına ağırlık veriyor.

Birkaç madenci, geçen ay operasyon maliyetlerini karşılamak için BTC’lerini düşük seviyelerden satmaya başlamıştı. Bu durum, büyük madencilik şirketlerinin yanı sıra küçük madencileri de içeriyor.

Küçük ölçekli kripto madencilik şirketi Cathedra Bitcoin Inc., madencilik operasyonunu sürdürmek için neredeyse tüm varlıklarını satmak zorunda kaldı. Cathedra CEO’su AJ Scalia şunları söyledi:

Cathedra’nın uzun süreli bir ekonomik gerilemeye dayanacak şekilde iyi konumlandırılmasını sağlamak için son birkaç haftayı bilançomuzu ve operasyonlarımızı yeniden yapılandırmak için harcadık.

Birçok şirket ve analist, önümüzdeki 12-18 ay içinde ABD’de büyük bir ekonomik gerileme öngörüyor. Bu durumda, BTC 25.000 doların ve hatta daha fazlasının altına düşebilir.

Birçok analiste göre Bitcoin’in durak noktası ABD enflasyon verileri olacak, bu da küresel olarak dünyadaki makroekonomik güçler için bir ölçüt niteliği taşıyor.

Michaël van de Poppe’nin BTC Yorumu

Twitter’daki 600.000’i aşkın takipçisiyle popüler kripto analisti Michaël van de Poppe, hafta sonundan itibaren açık olan CME vadeli işlemlere bakarak analiz yaptı.

CME Boşluğuna 29 bin dolardan bir düşüş, 31,5 bin dolara kısa bir geri dönüş yapmadan önce çok mantıklı olacaktır.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde İngilizce Matematik bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Stepn Tekrar DDOS Saldırısına Uğradı

Oracle ve DeFi’nin Geleceği / Lithium Finance Neler Vadediyor