in , ,

Bitcoin (BTC) 27.000 Doların Üzerinde Fiyatlanıyor

Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin (BTC) fiyatı yaşadığı %1.08’lik artışla 27.081 dolar seviyesinden fiyatlanıyordu. 

Bitcoin’in 27.239 dolarlık ik direnç seviyesini ve perşembe gününün en yüksek seviyesi olan 27.359 doları hedeflemek için 26.953 dolarlık pivotun üzerinde fiyatlanmaya devam etmesi gerekiyor. 27.000 doların üzerinde fiyatlanmaya devam etmek, uzun bir yükseliş seansına işaret edecektir. 

Uzatılmış bir ralli durumunda, Bitcoin fiyatı ikinci direnç seviyesini 27.646 dolarda test edecektir. Varlığın bu direnç bölgesini aşması durumunda takip edilecek üçüncü direnç seviyesi ise 28.339 dolar bölgesinde yer alıyor. 

Pivot üzerinden hareket edilememesi halinde birinci destek seviyesi 26.546 dolardan devreye girecektir. Bununla birlikte olaya dayalı bir satış baskısı durumunda Bitcoin fiyatının 26.000 doların altından kaçınması gerekir. İkinci destek seviyesi olan 26.260 dolar bölgesi aşağı yönü sınırlamalıdır. İkinci destek seviyesinin aşağı yönü sınırlayamadığı senaryoda ise takip edilecek üçüncü destek seviyesi 25.567 dolar civarında yer alıyor. 

50 günlük (27.155) ve 100 günlük (27.191) EMA’ları aşan bir hareket 27.239 dolardan ve 200 günlük EMA’dan (27.405), 27.646 doları hedeflemek üzere bir kırılımı destekleyecektir. Ancak, 50 günlük EMA’yı (27.155) geçememek birinci destek seviyesini 26.546 dolar bölgesinde görünürde bırakacaktır. 50 günlük EMA üzerinden bir hareket yükselişin sinyallerini verir. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Binance Labs, Fusionist’in Tohum Finansman Turuna Ortak Oldu

Çin Coin’leri Nasıl Alınır?