in , ,

Bitcoin (BTC), 26.000 Dolar Seviyesine Dönecek mi?

Dün 26 bin dolar seviyelerine çıkan Bitcoin (BTC), bu yazının yazıldığı sırada %2,39 artışla 24.972 dolar seviyesinden fiyatlanıyordu. 

Bitcoin fiyatının ilk büyük direnç seviyesi olan 26.156 doları ve salı gününün en yüksek seviyesi olan 26.529 doları hedeflemek için 25.108 dolarlık pivottan kaçınması gerekiyor. 25.000 dolara yaşanacak bir dönüş, uzun bir yükseliş seansına işaret eder. 

Uzatılmış bir ralli durumunda, Bitcoin fiyatı muhtemelen ikinci direnç seviyesini 27.577 dolar bölgesinde test edecektir. Varlığın üçüncü direnç seviyesi ise 30.046 dolarda bulunuyor. 

Pivottan yaşanacak bir düşüş, ilk büyük destek seviyesini 23.687 dolardan devreye sokacaktır. Bununla birlikte, olaya dayalı bir satış baskısı durumunda Bitcoin’in 23.500 doların ve ikinci destek seviyesi olan 22.639 doların altından kaçınması gerekir. Bitcoin’in üçüncü destek seviyesi ise 20.170 dolarda bulunuyor.

23.687 dolardan yaşanacak bir düşüş, 22.639 dolar ve EMA’ları görünür hale getirecektir. 50 günlük EMA’dan (22.532) bir düşüş, varlığın fiyatında geri çekilmeye işaret eder. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Teknik Analizciler Bu Hafta Ne Konuştu?

OpenAI, GPT-4’ü Piyasaya Sürdü