in , ,

Bitcoin (BTC) 25.000 Dolar Seviyesine Geriliyor

Bitcoin (BTC) fiyatı bu yazının yazıldığı sırada yaşadığı %3.72’lik düşüşle 25.797 dolar seviyesinden fiyatlanıyordu. 

Bitcoin’in 26.780 dolarlık ilk direnç seviyesini ve 27.136 dolarlık Pazartesi gününün en yüksek seviyesini hedeflemek için 26.086 dolarlık pivottan geçmesi gerekiyor. 26.500 dolara yaşanacak bir dönüş, uzun bir yükseliş seansına işaret eder. Kripto haber kanalları, genişletilmiş bir ralliyi desteklemek için kripto dostu olmalıdır. 

Uzatılmış bir ralli durumunda, Bitcoin ikinci direnç seviyesini 27.831 dolarda test edecektir. Varlığın yükselişine devam etmesi durumunda takip edilecek üçüncü direnç seviyesi ise 29.576 dolar bölgesinde bulunuyor. 

Pivot üzerinden hareket edilememesi halinde birinci destek seviyesi 25.035 dolarda görünür olacaktır. Bununla birlikte, olaya dayalı bir satış baskısı durumunda Bitcoin’n 25.000 doların altından ve 24.341 dolarlık ikinci destek seviyesinden kaçınması gerekir. Bitcoin’in üçüncü destek seviyesi ise 22.596 dolar bölgesinde yer alıyor. 

26.780 dolar üzerinden bir hareket, boğalara 50 günlük (26.925) ve 100 günlük (27.058) EMA’larda bir çalışma sağlayacaktır. Ancak 50 günlük EMA’yı (26.925) geçememek birinci destek seviyesini görünürde bırakacaktır. 50 günlük EMA üzerinden bir hareket yükseliş sinyali gönderecektir. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Binance, Coinbase ve SEC Üçgeninde Neler Oluyor?

30 Günlük İşlem Sayısına Göre İlk 10 Layer-2 Projesi