içinde ,

Bitcoin (BTC) 20.000 Doların Altına Düşerse Ne Olur?

Bitcoin

An itibariyle Bitcoin (BTC) fiyatı 20 bin doların biraz üzerinde (20.600$) fiyatlanırken, 20 bin doların altına düşme endişeleri yatırımcıları tedirgin ediyor.

Ayı piyasasında bulunduğumuz şu günlerde Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 69.000$’dan 20.000$ seviyesine kadar geriledi. Pek çok finans aktörü bunu artan enflasyon, faiz oranları ve pandemi, savaş gibi küresel çapta yaşanan sorunlardan kaynaklandığının altını çiziyor.

Şu anda tüm yatırımcılar Bitcoin’in 20.000 doların altına düşüp düşmeyeceğini tahmin etmeye çalışıyor.

Swan Bitcoin Analisti Sam Callahan, önceki ayı piyasalarından elde edilen deneyimlere dayanarak, Bitcoin’in Aralık 2018’de 3.000 doların biraz üzerine gerilediği gibi Bitcoin fiyatının ATH seviyesinden %80 düşebileceğini, bu hesaplamayla Bitcoin’in 13.800 dolara düşebileceğini öngörüyor. Ancak Callahan, bu durum hakkında o kadar da endişeli değil.

“Bitcoin’in yatırımcı tabanının önceki ayı piyasalarına kıyasla daha farklı ve daha karmaşık olduğunu belirtmek gerek. Bitcoin 20.000 doların altına düşerse, bu düşük fiyat karşısında önemli bir satın alma baskısı göreceğimizi düşünüyorum.”

Ancak herkes o kadar iyimser düşüncelere sahip değil.

İngiltere merkezli kripto para şirketi Global Block analist Marcus Sotiriou, Bitcoin 20.000 doların altına düştüğü takdirde daha fazla olumsuzluk doğurabileceğine inanıyor. Sotiriou, kripto kredi şirketi Celsius şirketinin iflas etme olasılığına ve bu haftanın başlarında tüm kullanıcı para çekme işlemlerini durdurmaya zorlayan bariz likidite krizine dikkat çekti.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Tron DAO Reserve, 500 milyon USDC Daha Aldı

FED

FED Kararı Bekleniyor! Bitcoin ve Altcoin’ler Nasıl Etkilenecek?