içinde ,

Bitcoin (BTC) 20.000 Dolara Düşebilir mi?

Rekt Capital’ın Bitcoin (BTC) Analizi

Bitcoin

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), 29.000-31.500 $ aralığında değişken fiyat dalgalanmaları gösteriyor.

7 Haziran’da kaydedilen fiyat düşüşünden sonra, Bitcoin bir kez daha 30.000 dolar seviyesini geri döndü. Bitcoin’in son zamanlardaki fiyat hareketleri, Wall Street’teki gelişmelerle uyum gösteriyor.

Birçok kripto meraklısı ve analist, Bitcoin’in (BTC) 29.000 dolarda bir dip oluşturabileceğini düşünüyor; ancak durum böyle olmayabilir. Bitcoin’in tarihsel grafikleri ve hareketli ortalamaları birçok analist tarafından Bitcoin’in bu ayı piyasası döngüsünde henüz dip seviyesine ulaşmadığı şeklinde yorumlanıyor.

Popüler kripto analisti Rekt Capital, bu konuyla ilgili görüşlerini paylaştı.

 

BTC, (mavi) 50 haftalık EMA’nın üzerine çıktığında yükseliş trendlerini onaylama eğilimindedir. BTC, (siyah) 200 haftalık EMA’ya ulaştığında ve ondan ayrıldığında ise maksimum finansal fırsatı onaylama eğilimindedir.

Ayrıca; Rekt Capital, 50 WEMA ile 200 WEMA arasındaki boşluğun, dibin içeride olup olmadığını anlamamıza yardımcı olacağını açıklıyor.

2015’te ilk dip, mavi 50 WEMA’dan %150 uzaktaydı. Son dip, mavi 50 WEMA’dan ~%50 uzaktaydı.
2018’de ilk BTC tabanı, mavi 50 haftalık EMA’dan ~%100 uzaktaydı. İkinci BTC dip noktası, mavi 50 haftalık EMA’dan %70 uzaktaydı. Mart 2020’de ilk BTC dibi, mavi 50 haftalık EMA’dan %110 uzaktaydı. İkinci bir dip oluşmadı.

Bitcoin 20.000 Dolara Düşebilir mi?

Rekt Capital, Bitcoin grafiklerine bakarak yaşanan son fiyat hareketlerini Bitcoin’in henüz dip noktasına ulaşmadığı şeklinde yorumluyor.

BTC, 50 WEMA’dan (mavi çizgi) %100 aşağı yönlü hareket ederse trendi tersine dönmeden önce BTC’nin 20.000 dolara ulaşacağı anlamına gelir. Bu, BTC’nin büyük bir dip oluşturmak için 200 EMA’nın (siyah çizgi) altında büyük bir fitil oluşturması gerektiği anlamına geliyor.

Bitcoin (BTC), bu yazının hazırlandığı sıralarda son 24 saatteki %3.24’lük düşüşle 30.405,73 $’dan işlem görüyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde İngilizce Matematik bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

PayPal, Kullanıcıların Kripto Paralarını Artık Başka Platformlara Aktarmasına İzin Veriyor

Ripple (XRP) Davasından Son Gelişme ve Fiyat Analizi I 08.06.2022