içinde ,

Bitcoin Balinaları, BTC 42 Bin Dolara Düşmeden Serbest Coinlerini Borsalara Taşıdı

kripto para, bitcoin

Trader’ların ve bitcoin balinalarının büyük hacimli hareketleri, yeni bir Bitcoin fiyat düşüşünün daha gerçekleşebileceğine dair endişelere yol açıyor.

Bitcoin (BTC) balinaları, BTC fiyatı 47.000 dolar seviyelerinde hareket ederken ellerindeki BTC’yi kısa süre içinde satmayı planlıyor olabilir.

5 Aralık’taki günlük QuickTake piyasa güncellemelerinde, zincirdeki analitik firması CryptoQuant, borsalardaki büyük hacimli hareketlerin yeniden artış gösterdiği konusunda kullanıcıları uyardı.

Bitcoin, Balina

Veriler, Satış Yapmak İçin Git Gide Daha İstekli Hale Gelen Balinalara İşaret Ediyor

Borsadaki balina oranı metriğinin altını çizen CryptoQuant, kısa vadeli fiyat hareketi söz konusu olduğunda büyük Bitcoin yatırımcılarının hiçbir şansları olmadığını söyledi.

Borsa balinası oranı, borsalara yapılan toplam giriş ve çıkışlara göre borsalardaki giriş ve çıkış boyutunu ölçer.

Bitcoin fiyatı; cumartesi günü 41.900 dolara düşmeden önce metrik, en yüksek seviye olan 0.95’in üstüne çıktı ve pazartesi itibariyle aynı seviyelere döndü.

CryptoQuant, konuyla ilgili olarak şu yorumu yaptı:

Balinalar borsalara hala BTC yatırıyor. Borsa Balina Oranı tekrar %95’in üzerine ulaştı. Bitcoin yatırımcılarının satış alış oranı (Buy Sell Ratio) hala negatif, bu da vadeli işlem piyasasının düşüş eğiliminde olduğunu gösteriyor.


Çeşitli kaynaklarda da belirtildiği gibi vadeli işlem piyasalarındaki açık faiz oranı, geçen haftanın sonunda çarpıcı bir şekilde düşüş yaşadı. Ancak; bu düşüşün, fiyat hareketini daha fazla kayıptan kurtarmak için yeterli olup olmadığı konusundaki tartışma sürüyor. 

Cointelegraph yazarı Michaël van de Poppe konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

Piyasaların çoğunluğunun daha fazla düşüş olmasını beklediği dönem. Çoğunluk, tıpkı üç hafta önce olduğu gibi Aralık ayında da parabolik bir rotanın izlenmesini bekliyordu.

Borsalarda BTC Kayıpları Yaşanıyor

CryptoQuant; düşüşten hemen önce döviz rezervlerinin kısa süreliğine yükseldikten sonra halihazırdaki uzun vadeli düşüş trendine geri döndüğünü kaydetti.

Tahmini kaldıraç oranı -%22 düştüğü için vadeli işlem piyasası soğumaya başladı.

Küçük yatırımcılar ise son birkaç gün boyunca hem balinaların hem de Bitcoin fiyat düzeltmelerinin aksine 2021’deki pozisyonlarına eklemeler gerçekleştirdi.

Kaynak: cointelegraph.com

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde İngilizce Matematik bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Ethereum Bitcoin’den Daha Güvenilir Bir Yatırım Aracı Olabilir

Meland.ai

Meland.ai (MELD) Bugün Listeleniyor