in ,

Bitcoin ATM’leri Helsinki ve Finlandiya’nın Her Köşesini Devralıyor

Helsinki ve Finlandiya, muazzam Bitcoin ATM’leri kurdu. Kullanıcılar artık doğrudan kripto için nakit trade edebilir.

Bir sosyal medya kullanıcısının attığı tweet’e göre Helsinki ve Finlandiya’daki mağazalar, çevrelerine Bitcoin (BTC) ATM’leri kurdu. Kullanıcılar, BTC ile ödeme yapmak için artık doğrudan kripto için nakit trade edebiliyor ve bunun tersi de ülkede sorunsuz ve kolay bir şekilde yerel olarak yapılabiliyor.

Sorunsuz bir şekilde, Bitcoin ATM’lerinin yaygın kullanımı ve varlığı, dünyada bile yavaş yavaş yaygın ve kontrol edilemez hale geliyor. Aslında, BATM’lerin beğeni ve hakimiyeti, kripto sektöründe muazzam bir kullanıcı temelli ilgi topladı.

Ayrıca, kullanıcılar, kurulu Bitcoin ATM’lerinin bağımsız olduğunu ve bu ATM’leri kullanırken herhangi bir üçüncü taraf denetimi olmadığı anlamına geldiğini unutmamalıdır.

Daha önce de belirtildiği gibi kripto ile nakit işlem yapmanın yanı sıra ilgilenen kullanıcılar ATM’lerini veya banka kartlarını kullanarak Bitcoin satın alabilirler. Daha da önemlisi, geniş olanakları ve teklifleri ile makineler, trader’ların terminalde sadece birkaç adımda birkaç çeşit kriptopara satın almalarına izin verir.

Microstrategy

Sosyal medya kullanıcısının attığı tweet’e yorum yapan kişiler, düşüncelerini ve BATM ile ilgili deneyimlerini paylaştı. Birçok kişi, birkaç adım ile işlemin tamamlanması nedeniyle Bitcoin ATM’lerini, diğer herhangi bir kripto ödeme yöntemine tercih ettiklerini söyledi.

Öte yandan, BATM’ın sorunsuz çalışmasını sevdiklerini ancak yüksek fee ödemek zorunda kaldıklarını söyleyenler de var. Ayrıca, Bitcoin ATM’lerinin KYC ile ilgilenip ilgilenmediğini de sorgulayanlar da mevcut.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Opera-Solana Ortaklığı Tarayıcılar Arası Web3 Savaşı Çıkardı

kriptopara

Polkadot (DOT), Chainlink (LINK) ve Dogecoin (DOGE) Teknik Analizi | 13 Aralık 2021