in ,

Bitcoin 20.000$’lık Psikolojik Seviyeye Ulaşmayı Başarabilecek mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin, uzun zamandır beklenen 20.000$’lık psikolojik seviyeye ulaşmayı bir türlü başaramadı. Şimdiye kadar ki tüm girişimler kâr alma ve düzeltme ile sonuçlandı. Asıl olarak kripto para piyasasını ilgilendiren ana soru; mevcut durum yeni bir yükselişten önceki güçlü direnişin veya konsolidasyonun bir yansıması mı?

Büyük ölçekli bir düzeltme, düşük seviyelerden açık arayan alıcıları çekerek sürekli büyüme için bir dürtü oluşturabilir. Bu nedenle bazı yatırımcılar bu tür bir türbülansa önem vermiyor. Mevcut rallinin başında büyük kurumlar, fonlar ve hatta en iyi kripto para birimlerini hizmetine entegre eden dünyanın en büyük ödeme sistemi PayPal var.

Bitcoin 20.000 Dolara Ulaşması Durumunda Maksimum Fiyat Ne Olur?

Lider kripto para birimi Bitcoin, 20.000 doları aşması durumunda Bitcoin için maksimum fiyat nedir? Neredeyse hiç kimse Bitcoin’in bu seviyenin üstesinden gelebileceğinden şüphe etmiyor ve FOMO dalgasında, madalyonun yakında 23-25.000$’a ulaşması ve büyüme potansiyelinin gelecekte 35.000$’ı aşması oldukça muhtemel. Tabii ki, bu tür etkileyici büyüme, Bitcoin’in önceki çılgınlık seviyelerine dönmesi için üç yıl beklemiş olan kârlı yatırımcılar tarafından değiştirilecek.

Bitcoin

Bununla birlikte, bu durumda bile, uzun vadeli yatırımcıların Bitcoin varlıklarını satması pek olası gözükmüyor, çünkü bu pazarın boyutu geleneksel pazara kıyasla nispeten küçüktür. Tarihsel standartlara göre çok yüksek olan mevcut Bitcoin seviyeleri bile, büyük yatırımcıların piyasada görünen hemen hemen tüm coinleri emmesine engel değil. Böyle bir süreç doğal olarak piyasada bir açık yaratır ve Bitcoin’in değerlenmesine yol açar. 2021’in sonunda, potansiyel olarak 36.000-40.000$’a varan bir büyümeye şahitlik edebiliriz.

2017’deki büyük sermaye, Bitcoin’in muazzam potansiyelini göremedi. FOMO yaşandığı dönemde bile ciddi bir yatırım altyapısı olmadan Bitcoin’in tarihi zirveye ulaşmasına kripto toplulukları tanık oldu. Şimdi ise her şey değişti: Kurumsal ve önemli kuruluşlar Bitcoin’e doğru hareket etmeye yeni yeni başladı. En büyük fark, büyük yatırımcıların 2017’deki piyasayı çökertebilmiş olması, ancak yatırımcıların şimdi aynı şeyi kâr ederek yapmaları pek olası değil. Büyüme telaşı zemininde bunu yapmak isteyecekler mi?

Mevcut yükseliş paterni, çoğu piyasa katılımcısını Bitcoin’in hızla büyümesine inandıracak. Küresel ekonominin karşı karşıya olduğu zorluklar ve daha önce büyümeye sahip tüm endüstrilerin ne kadar hızlı değer kaybettiği göz önüne alındığında, Bitcoin’in bunu yapması oldukça kolay olacaktır.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

2 Comments

Coinbase Pro Marjin Ticaretini Kapatıyor

Ethereum İçin Yeni Hedef 700 Dolar mı?