in

Birleşik Krallık Postanesi Post Office’ten Kriptopara Alma Devri

Birleşik Krallık Postanesi Post Office şimdi müşterilerine, merkeziyetsiz kriptopara borsası olan Swarm Markets ile iş birliğini açıkladıktan sonra Bitcoin (BTC) ve diğer kriptopara satın alma seçeneği sunuyor.

The Telegraph’ın raporuna göre, Post Office’in kupon satışlarından komisyon alması beklenmiyor. Ancak, BTC satışları için geçerli olan kimlik doğrulama yazılımı için bir ödeme alacak.

The Post Office’in EasyID uygulamasını kullanan müşterileri, Swarm Markets’ta alım-satım yapmak için kullanılan akıllı telefon uygulamasıyla önümüzdeki haftadan itibaren Bitcoin gibi çeşitli kriptoparaları satın alabileceklerdir. Ek olarak, uygulamanın, kullanıcıların çevrimiçi hizmetlere erişmek için yaşlarını ve kimliklerini güvenli bir şekilde doğrulamalarına yardımcı olduğu söyleniyor.

Bitcoin Ethereum, Ripple

Yerel Analist Kriptoyu Riskli Buluyor

Yerel analistlere göre, şirketin müşterilerini Bitcoin’e erişilebilir kılması, yatırımcılar için son derece riskli olabilir. Uzman mali planlayıcı Warren Shute bu durum hakkında şu yorumda bulundu:

“İnsanlar kriptopara satın aldığında, net bir uyarıda bulunularak satılmalıdır: Satın aldığınızdan çok daha azını geri alabilirsiniz. Yatırım platformları üzerinden online satın alınacak Kriptoparalar Birleşik Krallık postanesi ile ilişkilendirilmemelidir.”

Buna karşılık, Swarm Markets’ın kurucu ortağı Philipp Pieper, güvenli ve regüle edilmiş bir platformun olmaması insanların DeFi’ye erişmesini engellediğini belirterek şunları ekledi:

¨Bitcoin ve Ethereum satın almayı kolay ve güvenli hale getirerek, artık sadece kripto jargonunu anlayanlar değil, daha fazla insanın kripto sektörüne atılma ve DeFi’nin avantajlarından yararlanma seçeneğine sahiptir.”

Kriptoparaların Benimsenişi Giderek Artıyor

Dünya genelinde kriptoya talebin artması böylece kriptoyu benimseyen ülkelerin sayısı giderek artıyor. Son zamanlarda, dijital varlıklar El Salvador’da yasal hale gelirken, Ukrayna, 8 Eylül 2021 Çarşamba günü ülke parlamentosunda Sanal Varlıklar Yasası’ı tartışıldı ve kriptoparalar ülkede yasallaşma yolunda ilerliyor.

Yalnızca bu değil, bir postanenin müşterilerine dünyanın en büyük kriptoparası Bitcoin’e erişim sağlaması ilk değil. 2019’da da Lihtenştayn postanesi, gişelerden Bitcoin kuponları satmaya başladı. Liechtensteinsche Post AG, ülkedeki herkesin internet borsalarına güvenmek zorunda kalmadan BTC’ye erişimini mümkün kıldığı için öncülerden biri oldu.

Kriptopara, Bitcoin, Ethereum

Haberler doğrultusunda piyasada karışık duygular hâkim, bazıları Post Office’in imajının zedeleneceğinden endişe ederken, diğerleri telefonlarında birkaç dokunuşla Bitcoin veya Ethereum gibi kripto kuponları edinme fikrine olumlu yaklaşıyor.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Bitcoin

Bitcoin, Cardano, Solana ve Dogecoin Fiyat Analizi | 13 Eylül 2021

Blockchain’in En Büyük İkinci Milyarderi: Sam Bankman-Fried