içinde

Bir Move-to-Earn Projesi, OliveX Nedir?

OliveX, artırılmış gerçeklik ile play-to-earn mekaniğinden yararlanan aynı zamanda sporu oyunlaştıran Move-to-Earn deneyimi sunan bir dijital sağlık ve fitness projesidir. 

OliveX fitness metaverse, tüketicilerin markalar, influencer’lar ve antrenörlerle etkileşime geçmesi için gerçek dünyadaki fitness’ın dijital evrenle birleşmesini sağlayan platformlar sağlamaktadır. Proje, dünya çapında 170’ten fazla ülkede evde, spor salonunda ve açık havada egzersiz yapan daha geniş bir kullanıcı pazarını hedefliyor.

Şu anda proje üç uygulama geliştiriyor: Koşucular için Dustland Runner ve bisikletçiler için Dustland Rider, şınav çekenler için 22 Push-ups. Ayrıca proje, DEFY ve Genopets gibi projelere de yatırım yapıyor.

  • 22 Push-ups: fiziksel olarak aktif olmayan kullanıcılara daha aktif olmaları için teşvik eden bir meydan okuma platformu.
  • Dustland Runner: Zombies, Run! oyun motorunu kullanarak, ses efektlerinin de bulunduğu yeni bir sesli macera koşu oyunu.
  • Dustland Rider: SOL Cycling’den ilham alan, tamamen yeni bir bisiklet sporu oyunu sağlamak için $DOSE token’dan faydalanır.

DOSE Token

OliveX, ekosistemini daha zengin ve fitness tutkunları ve kullanıcıları için daha ödüllendirici hale getirebilmek için $DOSE adlı yerel token’ini projenin merkezine yerleştirdi. $DOSE, Dustland Runners, 22 Pushups ve KARA Smart Fitness dahil olmak üzere OliveX oyun ekosisteminin odak noktası fitness oyunlarının, oyuncuları için bir ödül görevi gören bir ERC-20 token’ıdır. Toplam arzı ise 5.000.000.000 $DOSE’dur.

DOSE, yoğun egzersizler sırasında kişinin vücudundan salgıladığı Dopamin, Oksitosin, Serotonin ve Endorfin kimyasallarının kısaltmasına atıfta bulunur. Kullanıcılar $DOSE token’ı, NFT’ler satın almak, etkinliklere ve oyun modlarına katılmak ve öğelerin kilidini açmak için kullanabilir.

Ekosistem ayrıca düşük işlem ücretlerinden ve token’lerin Ethereum Mainnet ve Polygon arasında köprü kurabilmesi için Polygon platformunu kullanacak.

Aynı zamanda Animoca Brands, %27,97 OliveX’in hissedarıdır.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Move To Earn Projesi METZ Nedir?

Dolaşımdaki Bitcoin (BTC) Sayısı 19 Milyonu Aştı