in ,

Bir Donanım Cüzdanı Neden Alınmalı? Ledger Teknolojisinin Avantajları

Ledger, kripto donanım cüzdanı alanında öne çıkıyor ve kripto para sahiplerine güvenli bir soğuk depolama deneyimi sağlıyor.

Soğuk depolama, kripto para birimlerinde uzun vadeli sahipler ve milyonlarca dolarlık fon tutan kurumsal emanet hizmetlerine kadar birçok kişi tarafından tercih edilen internetsiz, çevrimdışı ortamlarda kripto para birimi depolama yöntemidir.

Soğuk cüzdan olarak da bilinen bir donanım cüzdanı, dijital para biriminiz ve kripto para birimi portföyünüz için tek erişim noktası olarak tasarlanmış şifreli bir fiziksel cihazdır ve sahip olduğunuz kripto para birimlerini internete gerek olmadan, çevrimdışı saklamak için için bir kasa görevi görür.

Partneri olduğumuz Ledger’daki ürünlere bakmak ve indirimli fiyatlardan yararlanmak için buraya tıklayabilirsiniz!

Bir donanım cüzdanı sayesinde gerçekleştirilen soğuk depolama, şifrelenmiş USB cihazlarının internetsiz sağlanan fiziksel güvenlik katmanı sayesinde tercih edilir.

Donanım cüzdanlar fonlardaki üçüncü taraf ihtiyacını ortadan kaldırarak kullanıcılarına bir tür değer egemenliği sağlar. İtibari paralar için ise böyle bir değer egemenliği söz konusu değildir. Soğuk cüzdanlar, yazılım cüzdanları gibi benzer emanet gerektirmeyen cüzdanların gelişmiş bir şeklidir.

Ledger Donanım Cüzdanı

Kripto donanım cüzdanı Ledger, bugüne kadar satılan 5 milyonun üzerinde cüzdanla dünyadaki dijital varlıklarının %20’sinden fazlasına sahip durumda bulunuyor. Kripto para birimleri ve dijital varlıklarla ilgili artan güvenlik sorunlarının ortasında, yeni araçlarla dijital varlıkları elinde bulunduran herkes için en güvenli işletim ortamını oluşturmaya yardımcı oluyor.

Yüksek teknolojisi ve kullanıcılarına sağladığı ayrıcalıklar ile Ledger, Ledger Nano X ve Ledger Nano S gibi en popüler donanım cihazlarıyla öne çıkıyor.

Ledger Nano X ve Ledger Nano S arasından saklama, arayüz ve maliyet tercihlerinize bağlı olarak en uygun tercihi yapabilirsiniz. Bu ürünlerden her ikisi de kullanıcılara soğuk cüzdan piyasasıyla ilgili fikir vererek diğer soğuk cüzdan ürünleriyle karşılaştırılabilen, piyasadaki standardı belirleyen cihazlardır.

Ledger Teknolojisi

Ledger, güvenlik konusunda her geçen gün daha da gelişen piyasaya uyum sağlayan bazı benzersiz özellikleri ve her daim geleceği de göz önüne alarak ilerleyen yol haritası ile bu alandaki liderler arasında yer alıyor.

Eşsiz Secure Element Teknolojisi

Bir soğuk cüzdan satın almadan önce soğuk cüzdanın donanımını incelemek ve analiz etmek çok önemlidir. Ledger cihazları, sadece biyometrik pasaportlarda ve güvenli banka kartlarında kullanılan Güvenli Öge (Secure Element – SE) teknolojisini kullanılır.

Güvenli Öge (Secure Element), karmaşık saldırı vektörlerini ortadan kaldırarak uygulamaları güvenli hale getirmek için dış müdahaleye karşı dayanıklı (SE) çipini kullanır. SE çipleri, diğer çoğu soğuk cüzdanda kullanılan geleneksel Mikrodenetleyici Birimi (MCU) çiplerine göre daha gelişmiştir. Ledger ürünlerinde SE çipinin üzerinde kendi güvenli belleği mevcuttur ve bu bellek, ekranı ve tuşları doğrudan kontrol edebilir.

BOLOS İşletim Sistemi

SE çipi, Ledger’ın kendisi tarafından geliştirilen BOLOS işletim sistemini çalıştırır. BOLOS işletim sistemi, çipin işleme ortamını, kripto varlıklarını güvence altına almak ve uygulamalara destek sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır.

Soğuk cüzdanların internete ihtiyacı olmadığı göz önüne alındığında SE çipleri, Ledger ürünleri için cihazlara fiziksel erişime karşı eşsiz güvenceler sağlar. Bu çipler, dış dünyayla uyumlu oldukları arayüz sayısını ortadan kaldırarak saldırı yüzeylerini azalttıkları için “sertleştirilmiş mikrodenetleyiciler” olarak da bilinir. Ayrıca; bu çipler, yan kanal analizi gibi çeşitli, fiziksel saldırılara karşı koruma sağlayarak endüstri standartlarını karşılamak için EAL5+ sertifikasyon sürecinden geçer.

Yüksek Güvenlik Önlemleri

Ledger, Rainbow adında geliştiricilerin yan kanal saldırılarına karşı uygulamalarını değerlendirmeleri için bir yan kanal analizi simülasyon aracı da sağlar. Ledger cihazlarıyla uyumlu olan coin’ler, sıkı bir şekilde test edilir ve BOLOS sistemi kullanılarak bağımsız olarak ayrılır.

Ledger cihazları, parola yönetimi için yardımcı uygulamaların yanı sıra bağımsız blockchain’lerden ERC-20 token’larına kadar birçok farklı coin’i destekler.

Custodial Kasa Hizmetleri

Ledger, kullanıcılarına Ledger Vault ile çok imzalı kimlik doğrulama yoluyla custodial kasa hizmetleri sunar. Ledger Vault B2B çözümü, öncelikli olarak kurumsal emanet hizmeti sağlayıcıları ile varlık yöneticilerine yöneliktir. Ledger, varlık yönetimi için çoklu imza hizmetlerini entegre etmek, erişim denetimini ve iş operasyonları izinlerini yönetmek için anahtar yönetim ürünlerini tek bir platformda birleştirir.

Ledger Ürünleri

Ledger Nano X

 • Gelişmiş, hareket halindeki donanım cüzdanıdır.
 • Yeni Bluetooth özellikli donanım cüzdanı ile kripto varlıklarınızı güvenli hale getirip, satın alıp, değiştirip ve büyütebilirsiniz. Tüm kriptolarınız tek bir yerdeyken varlıklarınızın tam kontrolü sizdedir.
 • Mobil uyumludur.
 • Kullanım kolaylığı ve basitlik sağlar.
 • Kullanım kolaylığı için daha büyük ekran sağlar.
 • Sertifikalı güvenli çip (CC EAL5+)
 • Aynı anda 100’e kadar uygulama yükleyebilirsiniz.

Ledger Nano S

 • Popüler donanım cüzdanıyla kripto varlıklarınızı koruyun, satın alın ve büyütün.
 • 2 milyondan fazla satılmıştır.
 • Yeni başlayanlar için mükemmeldir. Basit ve kullanımı güçlüdür.
 • Sertifikalı güvenli çip (CC EAL5+)
 • Aynı anda en fazla 3 uygulama yükleyebilirsiniz.
 • Farklı renk seçenekleri sağlar.

kripto, hack, zincir

Ledger Nano S+

Nano S+, Nano S hakkında sevdiğiniz her şeyi ve daha fazlasını size getiriyor.

Daha fazla token ve uygulamayı desteklemek için daha fazla bellek, daha büyük ve daha net bir ekran ile daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlıyor.

Sonuç

Nano, hızla gelişmeye devam eden kripto para soğuk cüzdan çözümleri alanında hem yazılım hem de donanım özellikleri ile kapsamlı güvenlik yaklaşımı sayesinde en popüler soğuk cüzdanlardan biridir. Ledger, kendi özel BOLOS işletim sistemi sayesinde sayısız varlık ve uygulamayı destekler ve kripto para kullanıcılarına eşsiz bir kullanıcı arayüzü ile gelişmiş işlevler sağlar.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hangi Meme Token Yeni Dogecoin veya Shiba Inu Olabilir?

Binance, CZ

Binance CEO’su CZ, FTX Krizi Hakkında Konuştu!