AltcoinEthereum (ETH)Kriptopara

Binance’in CEO’su Ethereum Fiyatı İçin Yeni ATH’yi Duyurdu

Son birkaç saat içinde Ethereum (ETH) fiyatı piyasanın yükseliş eğilimi kazandığı şu günlerde yükselişini sürdürerek tüm zamanların en yüksek seviyesini ekarte etti.

Kripto para piyasasında Bitcoin’in 35.000 dolar seviyelerinde kalmasıyla birlikte konsolidasyon oluştu. Bununla birlikte, birçok altcoinin aksine geri çekilme etkisi Ethereum fiyatı için etkili olamadı. Binance CEO’su Changpeng Zhao ise bunun gerçekleşmesi hakkında daha önceden bir öngörüde bulunmuştu. CZ, Ethereum’un yakında 2018 yılındaki son kripto boğa koşusu sırasında kaydedilen önceki yüksek seviyeden daha yüksek yeni bir fiyat seviyesi kaydeden kripto para birimleri klasmanına katılacağını öngörmüştü.

Tahmin edildiği gibi Ethereum birkaç saat sonra 2018 yılındaki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.428 doları ekarte etti. Ethereum fiyatı 3 yıl aradan sonra ETH’nin rekor kırmasını bekleyen yatırımcıların yüzünü güldürdü. Ethereum, 24 saat içinde %15’in üzerinde değer kazanmasının ardından yeni zirvesine yelken açtı. Kısa bir süre önce Cardano, Litecoin ve Chainlink’in XRP’yi geçecek bir sonraki altcoin olacağını tahmin eden ünlü trader Michaël van de Poppe de Ethereum’un yeni ATH yapacağını önceden tahmin edenlerden biriydi.

Ethereum

Etheruem fiyat artışını daha da artırabilecek başka bir gelişme Binance CEO’sundan geldi. Binance’de Ethereum için alım satım seçeneğini artırıldı. CEO, Ethereum’dan BSC ağı üzerinde destek aldığını duyurdu. BSC’nin piyasaya sürülmesiyle Ethereum transferinin artık Just Liquidity köprüsü kullanılarak daha hızlı ve daha ucuz olacağını açıkladı. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle ETH 1.416 dolardan işlem görüyor. Bazı uzmanlara göre Ethereum’da yaşanan bu hareketlilik geçici olmayacak.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Başa dön tuşu