in ,

Binance Üzerinde Listelenen Yapay Zeka (AI) Projeleri

Yapay zeka, blok zincir ve nesnelerin interneti (IoT) gibi teknolojiler, hesaplama gücü ve veri üretiminde yaşadığı hızlı artışlarla güçlü ve popüler teknolojiler haline geldiler. 

2022 yılının sonuna doğru popülerleşmeye başlayan yapay zeka projelerinin bu yıl içerisinde geliştirme faaliyetlerini artırması ve hype yaratması bekleniyor. Bu yazımızda sizlere dünyanın işlem hacmi bakımından en büyük kripto varlık alım satım platformu olan Binance üzerinde listelenen yapay zeka projelerini listeleyeceğiz. 

The Graph (GRT) 

The Graph, IPFS ve Ethereum ile benzer olup blok zincir ağlarının sorgulanması amacıyla oluşturulmuş bir indeksleme protokolüdür. Bu blok zincir projesinin yerel varlığının sembolü ise GRT’dir. 

Toplam arzı 10 milyar 569 milyon 612 bin 20 olan GRT’nin dolaşımdaki arzı ise 8 milyar 768 milyon 748 bin 68’dir. 

iExec RLC (RLC) 

iExec RLC, bulut teknolojisi kullanılarak hesaplamaları ağda bulunan diğer bilgisayarlar ile paylaşmayı amaçlar. 

RLC’nin toplam arzı 86 milyon 999 bin 785’tir. Varlığın dolaşımdaki arzı ise toplam arzın %93’üne denk gelen 80 milyon 999 bin 785’tir. 

Ocean Protocol (OCEAN) 

Ocean Protocol, bireysel ve kurumsal kullanıcıların verilerinin değerini ortaya çıkarmalarını ve ERC-20 standardında veri tokenleri kullanarak para kazanmalarını sağlayan bir blok zincir platformudur. Bu platformun yerel varlığının adı ise OCEAN’dır. 

Maksimum arzı 1 milyar 410 milyon olan OCEAN’ın dolaşımdaki arzı ise 613 milyon 99 bin 141’dir. 

Numéraire (NMR) 

Numeraire, Ethreum tabanlı bir riskten korunma fonu şirketidir. Yapay zeka, kriptografi, makine öğrenimi ve veri biliminin birlikte çalıştığı bir sistemdir. 

Maksimum arzı 11 milyon olan NMR’nin dolaşımdaki arzı ise 5 milyon 888 bin 504’tür. 

SingularityNet (AGIX) 

SingularityNet, küresel olarak erişilebilen yapay zeka pazarı sayesinde herkesin AI teknoloji hizmetlerine kolayca ulaşmasına olanak tanır. Proje, kullanıcıların yapay zeka hizmetlerini oluşturmasına, paylaşmasına ve para kazanmasına olanak tanır. 

Toplam arzı 2 milyar olan AGIX’in dolaşımdaki arzı ise 1 milyar 199 milyon 121 bin 857’dir. 

Dock (DOCK) 

Dock Network’ün ana amacı özellikle çok personele sahip şirketlerin çalışanlarını yönetmede ve güvenliklerini sağlamada kullandıkları kimlik doğrulama ve biyometrik kimlik gibi verilerin blok zincir teknolojisi ile akıllı sözleşme olarak yapılmasıdır.

Maksimum arzı 1 milyar olan DOCK’un dolaşımdaki arzı ise 836 milyon 266 bin 508’dir. 

Phoenix Global (PHB) 

Phoenix Global, yeni nesil merkezi olmayan uygulamaları (dApps) barındıran bir veri blok zinciridir. NEO ağı üzerinde çalışmakta olan proje, APEX Network ile Red Pulse‘un 2020’de ortaklık kurması sonucu ortaya çıkmıştır. 

Toplam arzı 41 milyon 26 bin 970 olan PHB’nin dolaşımdaki arzı ise 37 milyon 136 bin 775’tir. 

Cortex (CTXC) 

Cortex, dağıtık ağ üzerinde çalıştırılan AI modellerini destekleyen açık kaynaklı, eşler arası, merkeziyetsiz bir blok zincir platformudur. 

Maksimum arzı 299 milyon 792 bin 458 olan CTXC’nin dolaşımdaki arzı ise 207 milyon 131 bin 723’tür. 

Fetch.ai (FET)

Fetch.ai, toplu öğrenmeyi sağlamak için IoT (Nesnelerin İnterneti) cihazlarını ve algoritmaları birbirine bağlayan yenilikçi bir platformdur. 

Maksimum arzı 3 milyar 409 milyon 64 bin 989 olan FET’in dolaşımdaki arzı ise 818 milyon 912 bin 300’dür. 

Phala Network (PHA)

Phala Network, DeFi platformlarında kullanıcıların gizliliğini koruyan açık kaynaklı bir projedir. Proje, bulut tabanlı hesaplamalarda kullanıcıların gizliliğini ihmal etmeden dolaşmalarını sağlar.

Maksimum arzı 1 milyar olan PHA’nın dolaşımdaki arzı ise 453 milyon 425 bin 971’dir. 

Covalent (CQT)

Covalent (CQT), önde gelen bazı blok zincirlerden veri toplayan ve katılımcıların çeşitli kullanım durumları için bu veri göstergelerine erişmesine olanak tanıyan bir yazılımdır.

Yapay Zeka

Maksimum arzı 1 milyar olan CQT’nin dolaşımdaki arzı ise 495 milyon 870 bin 38’dir. 

VIDT DAO (VIDT)

VIDT, NFT oluşturma platformu ve hibrit blockchain ağı olan bir platformdur. VIDT, kullanıcıların ağ üzerinde rahat bir şekilde etkileşime girmesi için farklı entegrasyonlardan yararlanır. 

Maksimum arzı 1 milyar olan VIDT’in dolaşımdaki arzı ise 770 milyon 11 bin 370’dir. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Bitcoin

Glassnode Verileri Bitcoin için Ne Yorum Yapıyor?

iExec RLC (RLC) Nedir? Nasıl Alınır?