içinde , ,

Binance US, XRP’yi Delist Etmeye Karar Verdi!

Dünya’nın en çok işlem yapılan kripto para borsalarından birisi olan Binance’in ABD’deki platformu Binance US, XRP’yi delist ettiğini duyurdu. Binance US’un yaptığı duyuruda, 13 Ocak 2021 tarihinden itibaren XRP’nin Binance US borsasından delist edileceği açıklandı.

Ripple (XRP), kripto para sektörünün en zor günler geçiren varlığı olmaya devam ediyor. Yeni yılın son günlerine doğru bazı dev kripto para borsaları Ripple’ın yasal sorunları hakkındaki endişeleri gerekçe göstererek XRP ticaretini askıya almıştı. Bugün ise yeni bir delist haberi ile XRP yine konuşuldu. Binance’ın ABD’deki platformu Binance US, XRP’yi delist etti. Binance US, Twitter’dan şu duyuruyu paylaştı:

“Binance US platformunun kullanıcıları, 13 Ocak 2021 tarihi itibariyle Türkiye saatiyle saat 18:00’dan itibaren XRP para yatırma işlemleri yapamayacak. XRP para çekme işlemleri şu aşamada devam edecektir, bu durumdan etkilenmeyecektir. XRP para çekme işlemlerinde bir Tag/Memo’nun gerekli olduğunu lütfen unutmayın. ACH/Debit Kart ile yatırılan fonlarla XRP satın alma işlemi yaptıysanız, paranız bu tutma süresi dolduktan sonra çekim işlemi yapılabilir. XRP’nin delist edilmesi, kullanıcıların Spark Token’larını talep etmelerini etkileyemeyecektir. Dağıtım taleplerinin nasıl olacağına dair daha fazla detay kullanıcılara duyurulacaktır.”

XRP/USD işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0.20$ dolardan işlem görmektedir. XRP fiyatı, Coinbase ve Bitstamp gibi kripto para borsalarından gelen kötü haberler ile sert geri çekilme yaşadı. Binance.US ile birlikte ise XRP’yi delist eden dev borsaların sayısı her geçen gün artış gösteriyor. Delist haberleri bir süre daha devam edecek gibi görünüyor.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da hem "co-founder hem de chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

2020 Yılının Sonuna Gelirken Bitcoin, Ethereum Ve Ripple’a Genel Bakış

Ethereum

Ethereum (ETH) Kritik Virajda!