in , ,

Binance Smart Chain’deki Cream ve PancakeSwap’a DNS Saldırısı!

Binance Smart Chain ağının en önemli projelerinden olan Pancake Swap ve Cream Finance, bugün saldırıya uğradı. Binance CEO’su Changpeng Zhao tarafından da doğrulanan haberde bunun bir DNS korsanlığı saldırısı olduğu belirtildi.

Pancake ve Cream Sitelerine DNS Saldırısı

CZ, konu hakkında yaptığı açıklamada Pancake, Cream vb. projelerin DNS korsanlığı saldırısı yaşadığını vurgulayarak yatırımcılara dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulundu. Binance’in açıklamasından sonra da Pancake Swap ve Cream Finance ekipleri de bu saldırıyı doğruladı.

Merkezsiz olan iki platforma yönelik bu saldırıda ise direkt olarak kullanıcıların cüzdanlarının hedef alındığı görülüyor. Saldırganlar, ilgili sitelere girenleri kendi kurdukları benzer sitelere yönlendirerek kullanıcıların cüzdanları üzerinde mutlak hakimiyete sahip olmalarını sağlayan seed phrase’leri ele geçirmeye çalıştı. İki site de an itibarıyla erişime kapatılmış durumda ancak bu saldırıdan kaç yatırımcının etkilendiği bilinmiyor.

BNB, CAKE ve CREAM fiyatları ise bu saldırı sonrasında hafif bir geri çekilme yaşadı. Özellikle Cream Finance’in kısa süre önce bir saldırıya daha uğramış olması, projenin yatırımcıların gözündeki repütasyonunu azaltmış olabilir.

Ripple XRP

Ripple (XRP) Fiyat Tahmini: Dava Sonucu Sektörü Etkileyebilir

Yükseliş Rekorları Kıran ALICE Nedir ve DAO Maker SHO’larına Nasıl Katılınır?