Binance Smart Chain Üzerindeki En İyi 10 DeFi Uygulaması

Sizin için Binance Smart Chain üzerindeki en iyi 10 projeyi, market değerlerini, günlük kullanıcı sayılarını ve günlük hacimlerini baz alarak derledik:

BNB para birimini veya Binance Chain’i duymayan kalmamıştır. Binance Chain, Binance tarafından 2019 yılında kullanıma sunulmuştur. Binance Smart Chain, Binance Chain’in işlevselliğini büyük ölçüde artırır ve farklı blockchain’ler arasında bir köprü kurmak üzere son teknoloji ürünü birçok protokolü bir araya getirir.

Binance Chain’in temeli, hızlı ve merkeziyetsiz alım satım işlemlerini desteklemek üzerine kuruludur.  Yüksek performanslı merkeziyetsiz uygulamalar geliştirmek üzere tam donanımlı bir ortama sahip yeni bir blockchain olan BSC çapraz zincir uyumluluğu için oluşturulmuştur.

Sizin için Binance Smart Chain üzerindeki en iyi 10 projeyi, market değerlerini, günlük kullanıcı sayılarını ve günlük hacimlerini baz alarak derledik:

Binance Smart Chain

1. PancakeSwap

PancakeSwap, otomatik piyasa yapıcı (AMM) olarak bilinen bir DEX türüdür. Bu esasen emir defteri, alış/satış sistemi veya limit/piyasa emri olmadığı anlamına gelir. Bunun yerine, platformda işlem yapan kullanıcılar, bir veya daha fazla likidite havuzundan otomatik olarak likidite çeker ve işlem tamamlandıktan sonra yeniden dengelenir.

Market Değeri: 4.35 milyar $

Günlük Kullanıcı Sayısı: 305.66 bin kişi

Günlük Hacim: 442.22 milyon $

2. Autofarm

Autofarm, kullanıcıların yalnızca Autofarm kasalarında stake yaparak yield farming havuzlarından getiri elde etmelerini sağlayan zincirler arası bir getiri toplayıcıdır.

Market Değeri: 6.66 milyar $

Günlük Kullanıcı Sayısı: 26.81 bin kişi

Günlük Hacim: 247.21 milyon $

3. ApeSwap

ApeSwap, otomatik bir piyasa yapıcı ve merkeziyetsiz bir borsadır. Platformun kendisi, kullanıcıların BSC ağında kriptopara birimlerini trade etmesine, tutmasına, farmlamasına ve satın almasına olanak tanır.

Market Değeri: 395.83 milyon $

Günlük Kullanıcı Sayısı: 19.65 bin kişi

Günlük Hacim: 301.76 milyon $

4. BiSwap

Biswap, üç tip yönlendirme sistemi ve en düşük platform işlem ücretleri (%0,1) ile Binance Smart Chain ağında BEP-20 tokenlerini trade etmek için kullanabileceğiniz merkeziyetsiz bir swap platformudur.

Market Değeri: 612.15 milyon $

Günlük Kullanıcı Sayısı: 8.3 bin kişi

Günlük Hacim: 156.91 milyon $

5. Pancake Bunny

Pancake Bunny, Autofarm ve AcryptoS gibi Binance Smart Chain üzerinde bir getiri toplayıcıdır. Gelişmiş getiri optimizasyon stratejileri ile kullanıcıların temel kripto varlıklarına daha fazla ilgi duymalarını sağlar.

Market Değeri: 105.87 milyon $

Günlük Kullanıcı Sayısı: 5.66 bin kişi

Günlük Hacim: 31.78 milyon $

Binance Smart Chain

6. Alpaca Finance

Alpaca Finance, Binance Smart Chain üzerinde kaldıraçlı yield farming’e izin veren en büyük kredi protokolüdür. Borç verenlerin güvenli ve istikrarlı getiriler elde etmesine yardımcı olur ve borçlulara kaldıraçlı yield farming pozisyonları için düşük teminatlı krediler sunarak farming ilkelerini ve sonuçta ortaya çıkan karları büyük ölçüde artırır.‌

Market Değeri: 230.32 milyon $

Günlük Kullanıcı Sayısı: 2.42 bin kişi

Günlük Hacim: 232.80 milyon $

7. Venus

Venus, Binance Smart Chain üzerinde merkeziyetsiz finans tabanlı kredi ve kredi sistemi gücü getirmek için tasarlanmış algoritma tabanlı bir platformdur. Venus, geleneksel finansal borç verme ve blockchain üzerindeki merkeziyetsiz protokoller arasındaki boşluğu kapatmaya yardımcı oluyor.

Market Değeri: 2.99 milyar $

Günlük Kullanıcı Sayısı: 1.89 bin kişi

Günlük Hacim: 93.02 milyon $

8. BakerySwap

BakerySwap, kullanıcıların Uniswap gibi tokenleri trade etmesine izin veren açık kaynaklı bir DeFi protokolüdür. BakerySwap, Binance Smart Chain üzerine inşa edilen ilk popüler gıda temalı merkeziyetsiz borsadır.

Market Değeri: 123.07 milyon $

Günlük Kullanıcı Sayısı: 1.82 bin kişi

Günlük Hacim: 11.63 milyon $

Binance Coin

9. Rabbit Finance

Rabbit Finance, Rabbit Finance Lab tarafından yayınlanan Binance Smart Chain tabanlı, kaldıraçlı bir yield farming protokolüdür. Daha fazla gelir elde etmek için aşırı borç verme artı kaldıraç yoluyla likidite farming’e katılan kullanıcıları destekler.

Market Değeri: 117.94 milyon $

Günlük Kullanıcı Sayısı: 1.21 bin kişi

Günlük Hacim: 69.24 milyon $

10. Ellipsis Finance

Ellipsis Finance, stablecoin’ler için verimli bir otomatik piyasa yapıcısı olan Curve Finance’in yetkili çatalıdır. Ellipsis Finance’in güzelliği, para yatırma veya çekme ücreti olmaması ve likiditede kilitlenme olmamasıdır, bu da onu likidite sağlayıcıları için son derece çekici kılar.

Market Değeri: 100.73 milyon $

Günlük Kullanıcı Sayısı: 751 kişi

Günlük Hacim: 189.83 bin $

Kaynak: DappRadar

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Onur Özgür tarafından yazıldı.

Endüstriyel tasarım eğitimim dışında 2021'in ilk aylarından beri blockchain ve kriptoparalarla ilgileniyorum ve içerik üretiyorum. Sadece yatırım yapma ve para kazanma amacıyla başladığım bu yolda şimdi bir kariyer hedefliyorum ve bu yönde kendimi geliştirmeye ve başkalarına da elimden geldiğince yardım etmeye özen gösteriyorum.

Dent ve Holo’yu Gelecekte Ne Bekliyor?

pnetwork

pNetwork Kucoin’de Listeleniyor: $PNT Nedir?