içinde , ,

Binance Smart Chain (BSC) Nedir?

BNB para birimini, Binance Chain’i duymayan kalmamıştır. Binance Chain, Binance tarafından 2019 yılında kullanıma sunulmuştur. Binance Smart Chain, Binance Chain’in işlevselliğini büyük ölçüde artırır ve farklı blockchain’ler arasında bir köprü kurmak üzere son teknoloji ürünü birçok protokolü bir araya getirir. Binance Chain’in temeli, hızlı ve merkeziyetsiz alım satım işlemlerini desteklemek üzerine kuruludur.  Yüksek performanslı merkeziyetsiz uygulamalar geliştirmek üzere tam donanımlı bir ortama sahip yeni bir blockchain olan BSC çapraz zincir uyumluluğu için oluşturulmuştur.

Binance Smart Chain Nasıl Çalışır?

BSC, yaklaşık 3 saniyelik blok sürelerine “Proof of Stake” mutabakat algoritması ile ulaşır. Burada kullanılan algoritma, katılımcıların doğrulayıcı olmak için BNB’lerini stake ettiği Proof of Stajed Authority, yani PoSA’dır. Bu mutabakatın kullanıcıları geçerli bir blok önerisi yaptıkları zaman, bu bloğun içindeki işlemlerin işlem ücretlerini alabilmektedir. BNB enflasyonist olmadığından, birçok protokolün aksine, yeni çıkarılan BNB’lerden oluşan bir blok ödeneği olmadığı bilinmektedir. Binance, belli aralıklarla coin yakımları gerçekleştirdiği için BNB arzı zamanla azalmaktadır.

Binance Smart Chain

Çapraz Zincir Uyumluluğu Ve BSC’de Merkeziyetsiz Finans

BSC, bağımsız ama mevcut Binance Chain’i tamamlayıcı bir sistem olarak oluşturulmuştur. Kullanıcıların varlıkları bir blockchain’den diğerine sorunsuz bir şekilde transfer edebilmesi amacıyla ikili zincir özelliği kullanılmıştır. Bu sayede, hem Binance Chain’de alım satımlar hızla yapılabilir hem de BSC üzerinde güçlü merkeziyetsiz uygulamalar inşa edilebilir. Binance Chain’deki BEP-2 ve BEP-8 tokenları, Binance Smart Chain için yaratılan yeni token standardı BEP-20 tokenlarıyla rahat bir şekilde takas edilebilir. Tokenleri bir zincirden diğerine taşımanın (örn. BEP-2’yi BEP-20’ye veya tam tersi şekilde) muhtemelen en basit yöntemi, Chrome ve Firefox üzerinde kullanılabilen Binance Chain Cüzdanı’dır.

KoinSaati tarafından yazıldı.

Yapay Zeka

Yapay Zeka Nedir? Distopya mı Ütopya mı?

Bitcoin (BTC) Balinaları Son 10 Saatte Yarım Milyar Dolar Gönderdi