içinde ,

Binance Smart Chain, Animoca Brands ile Ortak Oldu

Binance Smart Chain

Blokzinciri pazarının önde gelen akıllı sözleşme platformlarından biri olan Binance Smart Chain, 200 milyon dolarlık ortak bir gamefi (oyunun finansmanı) kuluçka programı başlatmak için birkaç NFT tabanlı oyunun operatörü ve yatırımcısı olan Animoca Brands ile ortaklık kurdu. İki kurum, Binance Akıllı Zinciri üzerinde yeni oyun deneyimlerinin geliştirilmesini finanse etmek ve kolaylaştırmak için her biri 100 milyon dolar yatırım yapacak.

Game-Fi’de Binance Smart Chain ve Animoca Ortaklığı

Binance Smart Chain, platformunun üstünde yeni oyunların geliştirilmesini teşvik etmek için yeni bir araca sahip. Akıllı sözleşme zincirinin hızlandırma ve yatırım şubesi, önde gelen metaverse oyun firmalarından biri olan Animoca Brands ile 200 milyon dolarlık bir oyun kuluçka fonu için ortaklık kurdu. Tarafların her biri, Binance Akıllı Zincirinin üstüne; oyun odaklı projelere fon sağlamak için 100 milyon dolar koyacak.

Animoca Brands Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucu Ortağı Yat Siu’ya göre; bu projeleri sıfırdan oluşturmak zor bir şey ve başarılı bir proje oluşturmak için faktörlerin bir araya getirilmesini gerektiriyor. Bunun üzerine Siu şunları söyledi:

“Erken Gamefi projeleri, ürünlerini oluşturmak için finansman gerektirir ve açık dünya oyun ve tokenomik için endüstri uzmanlığının yanı sıra blok zinciri oyunlarında ve açık metaversiyonda büyüme sağlamak için ağ oluşturma fırsatlarına ihtiyaç duyar.”

 

Binance Smart Chain Yatırım Direktörü Gwendolyn Regina’ya göre; Animoca Brands’ın metaverse tabanlı bir oyun deneyimi olan The Sandbox gibi projeler oluşturma ve işletmedeki deneyimi, bu yeni gelenlerin şu anda kalabalık olan blockchain oyun pazarında bir yer edinmelerine yardımcı olabilir.

Metaverse’e Koşan Yatırım Firmaları

Binance, metaverse tabanlı ve kripto oyun girişimlerinin arkasına ciddi para koyan bir dizi projeden yalnızca biridir. Bu 100 milyon dolar, borsanın BSC ağı üzerinde daha fazla projeyi kuluçkaya yatırmak için bu yılın başlarında başlattığı 1 milyar dolarlık büyüme fonundan gelecek.

KuCoin

Metaverse işine giren birden fazla şirket ve borsa var. Bunlardan biri, yeni metaverse projelerinin platformlarını oluşturmasına yardımcı olmak için 100 milyon dolarlık bir metaverse fonu başlatan Asya merkezli bir borsa olan Kucoin. Tüm metaverse sektörü, bu yeni tanımlanan sektörde erken benimseyenlerin yakalayabileceği iş fırsatlarını açıklayan iki önemli raporla doğrulanmıştır.

27 Kasım’da yayınlanan ilki, metaverse’yi bir trilyon dolarlık yatırım fırsatı olarak tanımlayan Grayscale’den geliyor. İkincisi ise metaverse’ün tüm kripto ekosistemi için büyük bir fırsat olacağını belirten bir Bank of America stratejistinden geliyor.

Kaynak: news.bitcoin.com

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Beyza Gül Yardım tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünden mezun olduktan sonra İngilizce öğretmenliği yaptı. Uluslararası İlişkiler bölümünde lisans eğitimi devam ediyor. Aktif olarak Blockchain teknolojisi üzerine araştırma yapıyor ve bu konuda içerik üretiyor.

Binance Borsası Bazı İşlemleri Geçici Olarak Askıya Alacak!

Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu (SHIB) ve Chiliz (CHZ) Teknik Analizi | 8 Aralık 2021