in

Binance Smart Chain 800 Milyonuncu İşlemine Ulaştı

Binance Smart Chain

Binance Smart Chain 2019 yılında Binance tarafından piyasaya sürülmüştür. Hızlı ve merkeziyetsiz olarak alım-satım işlemlerini destekleyen BSC Binance Chain (BC) ile paralel çalışan bir blokzinciridir.

Binance Smart Chain Ethereum sanal makinesi ile uyumlu şekilde çalışır. Bu özelliğiyle akıllı sözleşmeleri zincire entegre eder. Sonuç olarak Binance Chain’in yüksek verimle çalışmasına olanak tanır. BSC ikinci katman ya da zincir dışı bir çözüm olmadığından BC ile paralel çalışabilme özelliğine sahiptir. Dolayısıyla BC çevrimdışı kalsa dahi BSC çalışmaya devam edebilir.

Binance Smart Chain

BSC Ethereum sanal makinesi (Ethereum virtual machine) özelliği ile Ethereum destekli DApp’lerin finansal hizmetlerinden yararlanır. BSC kullanmak aynı zamanda çok basittir. Metamask uygulaması veya Trust Wallet üzerinden birkaç küçük ayar ile bir dakika içerisinde kullanıcılar BSC kullanabilirler.

Dün Binance Smart Chain twitter hesabından yapılan duyuruya göre blokzinciri 800 milyonuncu işlemini tamamladı. Geçtiğimiz iki yılda hızlı bir çıkış yakalayan BSC, Binance CEO’su CZ’nin de ciddi çalışmalarıyla hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Kriptopara, Bitcoin

24 Temmuz 2021 Genel Piyasa Görünümü

AXS’ın Yükselişiyle NFT Projeleri Hype’ı Yaşanıyor