in

Binance Research Anket Raporu Bize Neler Anlatıyor?

Binance’in araştırma kolu olan Binance Research, Institutional Crypto Outlook Survey başlıklı bir anket raporu yayınladı. 

200’den fazla küresel kurumsal yatırımcı baz alınarak gerçekleştirilen bu raporda, yatırımcıların endişelerinin ne olduğu, hangi DeFi dApp’lerini kullandıkları ve en çok hangi sektörlere ilgi duyduklarına dair birçok sorunun cevabı yer alıyor.

Anket raporuna göre katılımcıların %63.5’i önümüzdeki bir yıl boyunca kripto varlıkların görünümü hakkında olumlu düşündüklerini belirtmiş. Raporun kurumsal yatırımcıları ilgilendiren bölümüne baktığımızda ise bu yatırımcıların %47’sinin geçen yıl boyunca kripto tahsislerini sürdürdüğü ve üçte birinden fazlasının (%35.6) aynı dönemde tahsislerini arttırdığı yer alıyor. Kurumsal yatırımcıların %50’lik kısmı ise ileriye dönük olarak tahsislerini artırmayı düşünüyor.

Araştırma raporuna göre yatırımcılar Layer-1 ve Layer-2 projelerini yakından takip etmiş. DeFi dApp’ler ise kullanım açısından son aylarda en çok tercih edilen uygulamalar olmuş.

Raporda, kurumsal yatırımcıların daha fazla gerçek dünya kullanım durumunun ve düzenleyici adımlarının kripto kullanımını artırmaya yardımcı olacağına inandığı da yer alıyor.

Bunun yanı sıra kurumsal yatırımcıların %90,5’inin işlemlerinin çoğunu merkezi borsalarda (CEX) gerçekleştirdiği de öne çıkan bir başka konu başlığı. Bununla birlikte, artan fon büyüklüğüyle birlikte daha fazla yatırımcının DEX’lerde işlem yaptığı da not edilmiş. Bu durum, daha büyük yatırımcıların DeFi’yi tercih ettiği anlamına geliyor.

Araştırma raporu, bu kullanıcıların %58,2’sinin varlıklarını CEX’lerde, %20,2’lik bölümün ise kurumsal menkul kıymet yöneticilerinde tuttuğunu söylüyor. Raporda, yatırımcıların cüzdan sektöründeki gelişme eksikliğinden dolayı bu iki yöntemi kullandıklarının da altı çizilmiş.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

DeFi Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı?

Haftanın Öne Çıkan Funding Round Etkinlikleri