içinde

Binance Pay Nedir ve Ne İşe Yarar?

Binance, Şubat 2020’de kısıtlı düzeyde kullanıma açtığı Binance Pay uygulamasının yeni sürümünü yayınladı. Kripto parayla esnaflar dahil olmak üzere eşten-eşe ödeme yapmayı sağlayan uygulama, Türk lirası dahil olmak üzere beş itibari parayı destekliyor.

Kripto para borsası Binance, “Pay” adlı ödeme uygulamasını geçen ay 250.000 kullanıcısının deneyimine açtı. 12 Mart itibarıyla tüm Binance kullanıcıları uygulamaya erişim sağlayabiliyor. Peki “Binance Pay” nedir ve ne işe yarar?

Kimliğini doğrulatmış kullanıcılar, birine kripto para göndermek veya birinden kripto para almak için Binance Pay uygulamasını kullanabilir. Uygulamada Türk lirasına ek olarak Avustralya doları, Brezilya reali, İngiliz sterlini ve euro desteklenmektedir. Kripto para tarafındaysa BTC, ETH, BNB, BUSD, ADA, ATOM, BCH, DASH, DOGE, DOT, EOS, ETC, FIL, HBAR, LINK, LTC, MATIC, NEO, PAX, QTUM, TRX, TUSD, UNI, USDC, VET, WRX, XLM, XMR, XRP, XTZ, ZEC, USDT ve SXP kullanılabiliyor. Sitede yer alan bilgilere göre Pay için kullanıcılardan herhangi bir işlem ücreti alınmıyor.

Binance Pay Nasıl Kullanılır?

Kullanıcılar, Binance uygulaması içerisinde yer alan “Pay” kısmına geçiş yaptıktan sonra bir kullanıcı adı ve şifre belirleyip, hangi coini tercih edeceklerini seçebilirler. Pay cüzdanına, hesap açıldıktan sonra “Cüzdanlar” kısmından erişilebilir.

Binance Pay

Bu uygulama ile ödeme yapmak için QR kodu taranabilir veya para gönderilecek kişinin hesap bilgileri alınabilir. Kullanıcılar ödeme almak için de kendilerine özel bir QR kodu oluşturabilir veya kendi hesap bilgilerini kullanabilirler.

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Coin Bureau

Coin Bureau Açıkladı: REN “Undervalued” Bir Proje

Casper Network, Ethereum

Casper Network Nedir Ve Casper ICO’suna Nasıl Katılınır?