içinde ,

Binance Labs’ın Yatırım Yaptığı ve Henüz Binance’de Listelenmeyen Projeler

Binance Labs

Bu yazımızda Binance Labs tarafından yatırım yapılan, ama henüz Binance’de listelenmeyen projelerin bir listesini hazırlayıp sizler için bu projeleri tanıttık.

 • Binance Labs hakkında detaylı bilgi edinmek için bu yazımıyızı okuyabilirsiniz: Binance Labs Nedir?

Xend Finance (XEND)

Xend Finance, geleneksel kredi birliklerinden ilham alan blok zinciri tabanlı bir DeFi platformudur. Şirket, daha fazlasını planlayan Binance Smart Chain ve Polygon’da yield farming yapanlar için ilk zincirler arası yüksek yield aggregator’u tanıttı ve geliştiriciler için açık bir Layer-2 DeFi altyapısına sahip.

Xend Finance Binance Labs
Xend Finance

Xend aslen Ethereum (ETH) blok zinciri üzerine inşa edildi. Daha sonra Xend Finance ekibi, sistemi Afrika’da ilk kez gerçekleştiren Binance Smart Chain’e (BSC) taşımayı seçti ve platformu ölçeklenebilirlik, yüksek hız ve yüksek düzeyde güvenlik için hazırladı. Xend Finance, Binance Labs dışında Google tarafından da desteklenmektedir.

MobileCoin (MOB)

MobileCoin, günlük işlemler için merkeziyetsiz ödemeleri mümkün kılan gizliliğe, kullanım kolaylığına, işlem hızına ve iş hacmine odaklanan bir kriptopara birimidir.

MobileCoin
MobileCoin

Mobil cihazlardan yapılan işlemler, Fog yani Sis adı verilen bir teknoloji kullanarak, kullanıcı gizliliğini koruyan blok zincirinin bir kopyasını saklamaya gerek kalmadan mümkündür (yani, ağın hiçbir katılımcısı işlem ortaklarının kimliğini, işlem yapılan tutarı veya blok zincirindeki fonların blok yüksekliğini bilemez).

StarSharks (SSS)

StarSharks(SSS), oyuncuların, geliştiricilerin ve yatırımcıların sürdürülebilir bir ekosistemde temel NFT’lerin değer evrimini tanımlayabilecekleri, topluluk odaklı bir köpekbalığı metaverse’dir. Bu proje, içeriğin değerini toplulukla geliştirmeyi ve paylaşmayı ve varlıkların tek bir oyunda izole edildiği mevcut GameFi dünyasını bozmayı amaçlıyor.

StarSharks Binance Labs
StarSharks

StarSharks, çift tokenli sistemle desteklenmektedir: SSS, yönetişim tokeni; ve SEA, oyun tokeni. StarSharks dört modüler varlıktan oluşur:

 1. Temel oyun NFT’leri.
 2. Topluluk tarafından tanımlanan gelişen oyunlar
 3. Yerleşik kiralama sistemleri ile NFT pazarları ve
 4. Topluluk tarafından yönetilen gelir havuzu

StarSharks, 2021’de Timi Studio, Google ve Binance’den önceki yıldız sanatçılardan oluşan bir ekip tarafından kuruldu.

HOPR (HOPR)

HOPR, küresel ölçekte veri ve gizlilik sorunlarını çözmeyi amaçlayan blok zinciri tabanlı bir protokoldür. Protokolün resmi web sitesine göre HOPR, hem özel hem de kurumsal kullanıcıların çevrimiçi ve kişisel verilerine kimin erişebileceğine karar vermelerine olanak tanıyan yeni nesil bir gizlilik çözümüdür.

Hopr
Hopr

Merkeziyetsiz özerk bir organizasyon (DAO) olarak HOPR, merkezi bir varlık tarafından kontrol edilmez, daha ziyade HOPR topluluğu ve destekçileri tarafından yönetilir. Protokol, kontrolü kullanıcıların ellerine veren topluluk destekli yönetişimin (DecenGov) tanıtılmasında öncüdür. HOPR, blok zincir teknolojisi ve dağıtılmış defterler kullanarak evrensel veri gizliliği getirmeyi amaçlıyor.

Cere Network (CERE)

Cere Network, blok zincir ağları arasında zincirler arası birlikte çalışabilirlik (çapraz iletişim) vizyonuyla birleşen ve tüm işletmeler ve tüketiciler için güvenilir ve ölçeklenebilir küresel bir merkeziyetsiz ekosistem amacına hizmet eden Polkadot ve Cosmos projelerinin konsorsiyumunun bir parçasıdır.

Cere Network, Polkadot’un ölçeklenebilir ve heterojen platformu üzerine inşa edilmiş, hizmet veri entegrasyonu ve veri işbirlikleri için optimize edilmiş bir Merkeziyetsiz Veri Bulutu’ndaki (DDC) bir Müşteri İlişkileri Yönetimi blok zinciri ekosistemidir.

Cere Network Binance Labs
Cere Network

Bu DDC, paydaşların verilerine tam gözetim altında sahip olmalarını ve bunları yönetmelerini sağlayarak, onları herhangi bir veri kullanımı veya dağıtımı üzerinde %100 kontrol sağlayan ilk platform haline getirir.

Kuruluşlar, DDC aracılığıyla değer akışlarını güçlendirmek için mevcut uygulamalarını ve bağlamsal olarak ilgili verilerin, içgörülerin ve tahmine dayalı analitiklerin gücünü gerçek zamanlı olarak kolayca ekler.

Numbers Protocol (NUM)

Numbers, veri kaynağına yakın verileri izleyebilen, doğrulayabilen ve analiz edebilen bir “bütünlük güvencesi veri çerçevesi” oluşturur. Çerçeve tamamen açık kaynaklı ve şeffaf olacaktır.

Numbers Protocol
Numbers Protocol

Amaç, medyanın, hükümetlerin ve işletmelerin bütünlüğün sağlandığı bir veri sistemi oluşturmasına yardımcı olmaktır. Ortakları arasında Stanford Üniversitesi, Ulusal Tayvan Üniversitesi, Binance ve HTC Exodus bulunmaktadır.

Math Wallet (MATH)

MATH, Math Wallet, MATH VPOS Pool, Math DApp Store, MathStaking, MathPay ve MathChain dahil olmak üzere çeşitli uygulamaları birleştiren tek duraklı bir kripto platformudur. 2018 yılında kurulmuştur.

Math Wallet Binance Labs
Math Wallet

MATH, 63’den fazla genel blok zincirini destekler. Kullanıcıların otomatikleştirilmiş quant ticaret ile portföylerini yatırım yapmalarına ve oluşturmalarına, dijital varlıklarında %30’a varan bir yıllık yüzde oranı (APR) kazanmalarına, kripto para yatırmalarına, anında kredi almalarına ve zaman ve mekandan bağımsız olarak sıfır ücret ile ödemeler için kripto kullanmalarına olanak tanır.

Math Wallet, çok zincirli merkeziyetsiz uygulamaları (DApp’ler) destekleyen bir uzantı cüzdanıdır.

Covalent (CQT)

Covalent, yüz milyarlarca veri noktasından anlam yaratmak için büyük veri teknolojilerinden yararlanır, yatırımcılara eyleme geçirilebilir içgörüler sunar ve geliştiricilerin kaynakları kuruluşları içindeki daha yüksek fayda hedeflerine tahsis etmesine olanak tanır.

Covalent
Covalent

Covalent, küçük bir avuç zincirden zahmetli bir şekilde veri tedarik etmek yerine, düğümler, zincirler ve veri akışları dahil olmak üzere düzinelerce kaynaktan gelen bilgileri toplar. Kovalent API daha sonra son kullanıcıları, her tür dijital varlık genelinde mevcut ve geçmiş yatırım performansı da dahil olmak üzere cüzdan bazında kişiselleştirilmiş verilerle besler. En önemlisi, Covalent, ilgili tüm verileri tek bir API arayüzünde birleştirerek bu verileri hızlı ve tutarlı bir şekilde döndürür.

Biswap (BSW)

Binance Smart Chain ağında BEP-20 tokenlerini takas etmek için bir platform olan Biswap, üç tip yönlendirme sistemi ve en düşük platform işlem ücretleri (%0.1) ile piyasadaki ilk merkeziyetsiz borsadır.

Biswap Binance Labs
Biswap

Biswap özellikleri ise şunlar;

 1. DeFi alanındaki en düşük değişim ücreti (%0.1)
 2. Referral programı: Farm & Launchpool’larda arkadaş kazancından %5
 3. Swaplar için %100’e varan Ücret İadesi
 4. Yüksek APR’li farmlar
 5. Likidite sağlayıcıları için yüksek getiriler
 6. Launchpool

Refinable (FINE)

Refinable, bireysel içerik oluşturuculara ve markalara NFT oluşturma ve satma yeteneği vermeyi amaçlayan Binance Smart Chain (BSC) ekosistemi üzerine kurulmuş bir NFT pazar yeridir. Hayranlar, platformda NFT’leri keşfedebilir ve takas edebilir.

Refinable
Refinable

FINE, Refinable platformunun yerel tokenidir. NFT listemeleri, indirimli erişim ve topluluk oylaması ve moderasyonu için reklam desteği olarak platformdaki işlemleri finanse etmek için kullanılabilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Onur Özgür tarafından yazıldı.

Endüstriyel tasarım eğitimim dışında 2021'in ilk aylarından beri blockchain ve kriptoparalarla ilgileniyorum ve içerik üretiyorum. Sadece yatırım yapma ve para kazanma amacıyla başladığım bu yolda şimdi bir kariyer hedefliyorum ve bu yönde kendimi geliştirmeye ve başkalarına da elimden geldiğince yardım etmeye özen gösteriyorum.

TrustFi IDO’su Bit Castle War (BCW) Araştırma Raporu

NFT Pazarı Gücünü Kaybediyor mu? Mart Ayında Küresel Satış Hacmi Yarıya İndi!