Binance Labs’ın En Son Yatırım Yaptığı Projeler

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para platformu olan Binance’in yatırım kolu Binance Labs, yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.

Binance Labs, Ağustos ayı itibariyle Web3 uygulamaları için merkeziyetsiz Hizmet Olarak Rollup (RaaS) sağlayıcısı AltLayer’a, Curve DAO’ya ve Helio Protocol’e, Pendle, Delphinus Lab, KiloEx, Kinza Finance, SleeplessAI ve zkPass projelerine yatırım yaptığını duyurdu.

AltLayer

AltLayer’a yaptığı yatırımın boyunu kamuoyuna açıklamayan Binance Labs konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu: “AltLayer’ın Beacon Layer aracılığıyla uygulamaya özel Rollup’ların yayınlanmasını kolaylaştırma yaklaşımını ilham verici bulduk. Çekirdek ağlar, binlerce toplamadan oluşan bir dünyada çok ihtiyaç duyulan çeşitli merkeziyetsiz ve birlikte çalışabilirlik özellikleri sunar. Tüm bunlar geçen süreyi önemli ölçüde azaltırken aynı zamanda hızlı yenilik ve deneyleri teşvik ediyor.”

Curve Finance

Binance Labs bu yatırımın yanı sıra 2,4 milyar dolarlık bir TVL ile en büyük sabit takas ve ikinci en büyük DEX olan Curve DAO projesine de yatırım yaptığını açıkladı.

Projeye 5 milyon dolar yatırım yaptıklarını belirten Binance Labs Başkanı Yi He: “Curve ile olan iş birliğimiz, DeFi’nin 2023’teki byümesine verdiğimiz sarsılma desteğin bir göstergesidir. Curve’ün DeFi alanı üzerindeki derin etkisinin arkında olarak, ortak olmaktan ve daha fazla inovasyonu teşvik etmekten heyecan duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Pendle Finance

Pendle Finance ise kullanıcıların gelişmiş getiri stratejileri yürütmesine olanak tanıyan ve TradFi faiz türev piyasasını DeFi’ye getiren bir getiri türev protokolüdür. Binace sosyal medya hesabından projeye yatırım yaptığını duyurdu. Yatırım, Binance Labs’in yeni nesil DeFi ilkellerini şekillendirecek yenilikçi projeleri destekleme kararlılığını güçlendiriyor. Fonlar, Pendle Finance’in çeşitli blockchain ekosistemlerindeki erişimini genişletmek ve kullanıcıların DeFi fırsatlarına kapsayıcı erişim sağlamak için kullanılacak.

Helio Protocol

Yatırım şirketi, Helio Protocol’e likit staking platformuna dönüşmesi yolunda destek vermek için 10 milyon dolar yatırım sağladı.

Binance’in resmi web sitesi üzerinden yapılan açıklamada, Helio Protocol’ün bu fonları ekibi genişletmek, likit staking sağlayıcıları arasında teminatı çeşitlendirmek ve gelecekteki çoklu ağ büyümesine destek sağlamak için tahsis edeceği belirtildi.

Delphinus Lab

Binance Labs, güvenilir hesaplama ve uygulama SDK’larını destekleyen bilinen ilk açık kaynaklı zkWASM sanal makinesini uygulayan bir altyapı sağlayıcısı Delphinus Lab’a yatırım yaptı. Delphinus Lab, yeni zkWASM uygulaması üzerine inşa edilmiş, uygulamaya özel özel bir toplama hizmeti aracılığıyla Web3 DApp ekosistemini büyütmeyi hedefliyor. Fonlar, Delphinus Lab’in Web3 uygulama geliştirme için otomatik doğrulama ve toplu işlem hizmetleri sağlayan zkWASM tabanlı uygulama toplama platformu zkWASM Hub’ın devam eden gelişimi için kullanılacak.

Binance Lab’ın Yatırım Yaptığı Diğer Projeler

  • KiloEx
  • Kinza Finance
  • SleeplessAI
  • zkPass

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Trava Finance, Trava Station Testnet’i Duyurdu

Top 30 Coin Stake Oranları