in ,

Binance Labs Yatırımlarına Devam Ediyor

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para platformu olan Binance’in yatırım kolu Binance Labs, yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.

Binance Labs, Ağustos ayının başından bu yana Web3 uygulamaları için merkeziyetsiz Hizmet Olarak Rollup (RaaS) sağlayıcısı AltLayer’a, Curve DAO’ya ve Helio Protocol’e yatırım yaptığını açıkladı.

AltLayer’a yaptığı yatırımın boyunu kamuoyuna açıklamayan Binance Labs konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu: “AltLayer’ın Beacon Layer aracılığıyla uygulamaya özel Rollup’ların yayınlanmasını kolaylaştırma yaklaşımını ilham verici bulduk. Çekirdek ağlar, binlerce toplamadan oluşan bir dünyada çok ihtiyaç duyulan çeşitli merkeziyetsiz ve birlikte çalışabilirlik özellikleri sunar. Tüm bunlar geçen süreyi önemli ölçüde azaltırken aynı zamanda hızlı yenilik ve deneyleri teşvik ediyor.”

Binance Labs bu yatırımın yanı sıra 2,4 milyar dolarlık bir TVL ile en büyük sabit takas ve ikinci en büyük DEX olan Curve DAO projesine de yatırım yaptığını açıkladı.

Projeye 5 milyon dolar yatırım yaptıklarını belirten Binance Labs Başkanı Yi He: “Curve ile olan iş birliğimiz, DeFi’nin 2023’teki byümesine verdiğimiz sarsılma desteğin bir göstergesidir. Curve’ün DeFi alanı üzerindeki derin etkisinin arkında olarak, ortak olmaktan ve daha fazla inovasyonu teşvik etmekten heyecan duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

funding

Tüm bunların yanı sıra yatırım şirketi, Helio Protocol’e likit staking platformuna dönüşmesi yolunda destek vermek için 10 milyon dolar yatırım sağladı.

Binance’in resmi web sitesi üzerinden yapılan açıklamada, Helio Protocol’ün bu fonları ekibi genişletmek, likit staking sağlayıcıları arasında teminatı çeşitlendirmek ve gelecekteki çoklu ağ büyümesine destek sağlamak için tahsis edeceği belirtildi.

Binance Labs, Temmuz ayında da Radiant Capital’e 10 milyon dolarlık bir yatırım yaptığını duyurmuştu.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

zkSync Ekosisteminde Kullanılacak En İyi 7 Protokol (2)

Ripple (XRP) Fiyatında Son Durum Ne?