in ,

Binance Labs Hangi Projelere Yatırım Yaptı?

Yatırımcılar arasında Binance Labs olunca, haliyle projeler daha fazla dikkat çekiyor. Kuruluş, 3. çeyrekte de aktif olarak projelere yatırım yapmaya devam ediyor.

Basit bir strateji ile hangi projenin, kimler tarafından ne kadar yatırım aldığını inceleyerek kendinize karlı bir kripto sepeti oluşturabilirsiniz. Binance Labs’in 3. çeyrekte yatırım yaptığı projeleri sizler için derledik.

Sui

Sui, developer’ların Web3’te deneyimler oluşturmasını sağlamak için sıfırdan tasarlanmış ilk izinsiz Layer-1 blockchain’dir. Sui, düşük maliyet ve hızı ile uygulama geliştirmeyi desteklemek için yatay olarak ölçeklenebilir.

Toplanan fonlar, Sui‘nin çekirdek altyapısını geliştirmek ve benimsenmenin artırılması amacıyla kullanılacak.

Aptos

Aptos, ölçeklenebilir bir Layer-1 blockchain oluşturmaya odaklanan bir Web3 girişimidir. Binance Labs, Mart ayındaki fundraising round’ın devamı olarak Aptos Labs’a yatırım yaptığını geçtiğimiz günlerde açıkladı.

Toplanan fonlar, ekibi genişletmek, Layer-1 altyapısını ve topluluğu geliştirmek için kullanılacak.

Magic Square

Topluluk odaklı multichain bir kripto app store olan Magic Square; Magic Store, MagicID, Magic Community ve Magic Affiliates dahil olmak üzere çeşitli ürünler sunuyor. Bu sayede, blockchain evreninde farklı deneyimler sağlayacak bir ekosistem oluşturmayı hedefliyor.

Toplanan fonlar Magic Square topluluğunu büyütülmesi, ürün ve yetkinliklerin geliştirilmesi amacıyla kullanılıyor.

Lifeform

Merkeziyetsiz visual digital identity (DID) çözüm sağlayıcısı olan Lifeform, hyper-realistic 3D avatar oluşturma araçları, visual DID protokolleri, yenilikçi sözleşme çözümleri, Web3 avatarları için merkeziyetsiz kimlik sistemleri ve metaverse motor yazılım geliştirme kitleri üzerinde çalışıyor.

Toplanan fonlar ürün geliştirmesi ve teknik inovasyonunun hızlandırması için kullanılacak. Lifeform ekibi, 3D avatarları, basit SDK entegrasyonu ile metaverse’lere bağlamayı planlıyor.

Ankr

Web3 altyapı sağlayıcısı Ankr, daha önce BNB Chain ve BNB Liquid Stake’e open source katkıda bulundu. BNB Chain’in çekirdek altyapısının oluşturulmasına yardımcı oldu. Ankr’ın çözümleri arasında multi-chain liquid staking software development kit (SDK), Web3 gaming SDK ve app chains-as-a-service gibi hizmetler bulunuyor.

Toplanan fonlar remote procedure call (RPC) çalışmalarının hızlandırılması ve Web3 developer suite’in oluşturulması amacıyla kullanılacak.

Space ID

Space ID, insanları, varlıkları ve dApp’leri farklı blockchain ağlarında birbirine bağlayan universal naming service’dir. Space ID; merkeziyetsiz, sansüre dayanıklı ve open source universal identifiers oluşturmayı hedefliyor.

The naming service network, kullanıcıların dApp’ler ve blockchain’lerde kimliklerini temsil etmek için human-readable domain name kullanmalarına olanak tanır. Toplanan fonlar, Space ID’nin .bnb domain’ini yükseltmek ve chain agnostic domain’leri geliştrimek amacıyla kullanılacak.

Hooked Protocol

Hooked Protocol, on-chain tokenomi tasarımıyla topluluk odaklı bir social network oluşturmayı ve Web2 kullanıcılarının, Web3 ekosistemine sorunsuz bir şekilde geçiş yapmasına yardımcı olmayı hedefliyor.

Toplanan fonlar ekibin genişletilmesi, Ar-Ge çalışmaları için kullanılacak.

Salus Security

Salus Security, güvenlik hizmetlerini daha verimli ve erişilebilir hale getirmek için machine learning teknolojisini kullanan bir blockchain güvenlik şirketidir.

Toplanan fonlar, ekibi genişletmek ve ürünlerin teknolojik gelişimini sağlamak amacıyla kullanılacak.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

GAK tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Ocak - Kasım 2022 döneminde KoinSaati'nde editor olarak görev aldım.

PancakeSwap Aptos’a Göz Dikti!

Solana Gerçekten Merkeziyetsiz mi?