in ,

Binance Labs Hangi 7 Projeye Yatırım Yapıyor?

Binance Labs, BNB Chain tarafından ortaklaşa yürütülen The Most Valuable Builder (MVB) Accelerator Programı kapsamında seçilen yedi projeye yatırım yapacak.

The Most Valuable Builder (MVB) Accelerator Programı, Binance Labs ve BNB Chain ile ortaklaşa yürütülen, BNB Chain’de inşa edilen ve geliştirme aşamasında olan projelere finansman sağlar.

Binance Labs, BNB Chain’in yanı sıra projelerin seçiminde CoinMarketCap, Trust Wallet, CertiK ve PancakeSwap ile birlikte iş birliğinde bulundu.

Seçilen Projeler

Space ID

Space ID, insanları, varlıkları ve dApp’leri farklı blockchain ağlarında birbirine bağlayan universal naming service’dir. Proje, merkeziyetsiz, sansüre dayanıklı ve open source universal identifiers oluşturmayı hedefliyor. Her domain service, şu özellikler sahiptir:

 • Multi chain birlikte çalışabilir universal username
 • Single source of truth (SSOT) sistemli merkeziyetsiz kimlik
 • Ölçeklenebilirliği ve kullanılabilirliği artırmak amacıyla ad-hoc oracle chain

Overeality

Overeality, zkBridge ve ZK rollup hızlandırma için ölçeklenebilir sıfır bilgi kanıtlı sistemler tasarlıyor. Proje, Web3 birlikte çalışabilirliği ve ölçeklenebilirliği için altyapı oluşturmayı amaçlar. Overeality’nin temel özellik ve ürünleri şunlardır:

 • deVirgo, sumcheck ve polinom commitment şemalarını birleştiren dağıtık zero-knowledge protokolüdür. Dağıtık bir sistemle çalıştığı için ve daha kısa proof oluşturma süresi sağlar.
 • Gemini, blockchain’in geçmişini doğrulamak için tasarlanmış, zero-knowledge proof  protokolüdür. ZK-rollup’ları hızlandırmayı amaçlar.
 • Meta ID, programlanabilir NFT protokolleri ve cross chain kimlik doğrulama işlevi görür.

Binance

Multichain Event Protocol (MEP)

MEP, birlikte çalışabilir iletişim protokolüdür. Proje; Multichain cache, kimlik doğrulama hizmeti ve yürütme ortamı üzerine inşa edilmiş, karşılıklı iletişim kanalı olarak tanımlanabilir. Cross chain çözümleri, kullanıcı tarafından özelleştirilmiş alt protokoller ve mesajlar aracılığıyla elde edilir.

Meta Apes

Meta Apes, BNB Sidechain’de oluşturulan free-to-play ve win-to-earn bir mobil strateji oyunudur.  Proje, 400.000’den fazla küresel oyuncuya sahiptir. Oyunun temel özellikleri şunlardır:

 • İnşa Etme: Oyuncular kaynakları yöneterek, eğiterek ve araştırma yaparak şehirlerini ve birliklerini büyütürler
 • Rekabet: Oyuncular, PvP veya PvE savaşlarda farklı zorluk seviyesinde savaşırlar.
 • Topluluk ve Keşif: Oyuncular, Meta Apes dünyasının keşfi için ekip üyeleriyle işbirliği yapabilir ve strateji oluşturabilirler.

Velvet Capital

Velvet Capital, kullanıcıların tokenize edilmiş portföylere otomatik olarak yatırım yapmasına yardımcı olur. Proje, kullanıcılara ek getiri sağlamalarına olanak tanırken farklı proje ve ekosistemlerdeki varlıkları destekler. Temel özellikleri şunlardır:

 • Kullanıcıların tokenize edilmiş Web3 endeks fonlarına, portföylerine ve gizlilik korumasına sahip diğer finansal ürünlere yatırım yapmalarını sağlar.
 • Birden çok zincirde tek bir strateji veya portföy oluşturulmasını destekleyen cross chain varlık yönetimi protokolü işlevi görür.
 • DeFi-as-a-Service (DaaS) özelliğiyle kuruluşların kendi fonlarını, stratejilerini ve diğer finansal ürünlerini oluşturmasına olanak tanır.

Web3Go

Web3Go, on chain eventler için anında iletme bildirimlerini destekleyen çok zincirli bir veri analizi platformudur. Proje, blockchain verilerini derleyip biçimlendirilmiş bir şekilde kullanıcılara sumayı amaçlıyor. Temel ürünleri şunlardır:

 • Etkileşim sağlamak için cross chain Web3 ID hizmeti.
 • Kullanıcı tarafından oluşturulabilen data dashboard’lar ve özelleştirilmiş pano API’leri sunan bir marketplace.
 • Chain’deki aktiviteler için özelleştirilebilir gerçek zamanlı bildirimler.

Gameta

Gameta, kullanıcıların farklı oyunları tek bir çatı altında oynamasına izin veren bir projedir. Platform an itibarıyla dokuz oyun sunuyor ve geliştirme aşamasında olan 20’den fazla uygulamaya sahip.

Kaynak: Binance

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

GAK tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Ocak - Kasım 2022 döneminde KoinSaati'nde editor olarak görev aldım.

zkSync Nedir?

SNX

Synthetix Network (SNX) Zayıf ve Güçlü Yanları