içinde

Binance Labs, 500 Milyon Dolarlık Yeni Yatırım Fonu Başlattı

Popüler kripto borsası Binance’in risk sermayesi ve incubation kolu olan Binance Labs, 500 milyon dolarlık yeni bir yatırım fonu başlattığını duyurdu. Duyurulan bu yeni fonun blok zinciri, kripto para ve web3 teknolojilerinin benimsenmesini sağlayacak projelere yatırım yapılması adına kullanılacağı belirtiliyor.

Fonun destekçileri arasında DST Global Partners, Breyer Capital gibi önde gelen küresel kurumsal yatırımcılar göze çarpıyor.

CZ olarak tanınan Binance CEO’su Changpeng Zhao:

“Web3 ortamında değerler, insanlar ve ekonomiler arasındaki bağlantı olması esastır ve bu üç unsur bir ekosistem oluşturmak için bir araya gelirse, bu, blok zincir teknolojisinin ve kriptonun kitlesel olarak benimsenmesini hızlandıracaktır.

Yeni yatırım fonunun amacı, Web3, DeFi, NFT’ler, oyun, Metaverse ve daha pek çok alanda üretme ve yönetme potansiyeline sahip projeleri ve kurucuları keşfetmek ve desteklemektir.”

Binance

2018’den bu yana Binance Labs, 25’ten fazla ülkeden 100’den fazla projeye yatırım yaptı. Bunlara örnek olarak 1inch, Audius, Axie Infinity, Dune Analytics, Elrond, Injective, Polygon, Optimism, The Sandbox ve STEPN gibi projeler yer alıyor.

Binance Labs genellikle üç farklı aşamada yatırım yapmaktadır: incubation (kuluçka), erken aşama girişim ve geç aşama büyüme.

  • Kulukça: Bu aşamada Binance Labs projelerin başarılı bir ürün geliştirmelerine ve büyümelerini sağlayabilmek için Binance’in kaynak, uzman ve danışman ağıyla birleştiriyor.
  • Erken aşama girişim: Burada ise projelerin yatırımları, altyapı, DeFi, NFT’ler, oyun, metaverse, sosyal mecralarda etkileşim ve kripto benimseme platformları dahil olmak üzere kripto para ve web3 sektörlerinde token ve öz sermaye yatırımları yapılıyor.
  • Geç aşama büyüme: Son olarak bu aşamada projeler ile sağlam bir stratejik ortak olarak Binance ekosistemiyle web3 ekosistemine ölçeklenmek veya köprü kurmak isteyen daha olgun şirketleri yatırımları hedefleniyor.

Bugün açıklanan 500 milyon dolarlık yatırım fonunun yukarıda bahsedilen aşamaları kapsayan projelere tahsis edilmesi bekleniyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Elon Musk ve Jackson Palmer Karşı Karşıya

Cardano (ADA), Near Protocol (NEAR) ve ApeCoin (APE) Teknik Analizleri I 01.06.2022