in ,

Binance İşlemleri Geçici Olarak Askıya Aldı

Binance

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto varlık platformu olan Binance, spot ticaretini etkileyen sorunlar nedeniyle platformdaki para yatırma ve çekme işlemlerini duraklattı. 

Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, konuyla ilgili bilgilendirmeyi Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımla duyurdu. 

CZ, ilk analizlere göre eşleştirme moturunun takip eden bir durdurma emrinde hatayla karşılaştığını ve duraklatmanın standart bir işletim prosedürü olduğunu söyledi. 

CZ, spot işlemleri etkileyen bu sorunun 30-120 dakika arasında çözüleceğini de sözleri arasına ekledi. 

Binance’de yaşanan bu sorunun ardından Bitcoin fiyatı %2,64 düşüş yaşayarak 27 bin 433 dolara kadar geriledi. 

Olaydan yaklaşık bir saat sonra konu ile ilgili güncelleme paylaşımı yapan CZ, eşleştirme moturunun tekrar devrede olduğunu, diğer motorlardaki aksaklığın giderilmesi için biraz daha fazla zamana ihtiyaç olduğunu söyledi ve şu sözleri ekledi: “Bu arıza konusunda biraz şanssızdık. Motorlarımız saatlik anlık görüntüler alıyor. Bu hata 57 dakika içinde gerçekleşti. Bu nedenle, arızanın giderilmesi biraz daha uzun sürüyor.” 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Inverse Finance (INV) Nedir? Nasıl Alınır?

Arbitrum

Arbitrum (ARB) Hakkında Her Şey