içinde , ,

Binance, Fransa’daki Start-up’lara 100 Milyon Euroluk Yatırım Yapacak

Binance

Kripto para borsa devi Binance, Fransa’ya 100 milyon euroluk bir yatırım yapacağını duyurdu. Şirket, kasım ayında duyurduğu Objective Moon projesi kapsamında Station F’deki ofisini de açtı.

Binance, Avrupa çapında yeni bölgelere genişlemeye devam ediyor. Paris Blockchain Haftası Zirvesi’nde yaptığı konuşmada Changpeng Zhao (CZ), Fransa’nın “Avrupa’daki blockchain endüstrisine liderlik etmek için önemli bir konumda olduğunu” söyledi. Şirketinin Fransa’ya yatırım yapma nedenlerini açıkladı ve hükümetin kripto yanlısı olduğunu belirtti.

CZ, Başkan Macron’un iyi iş çıkardığını belirtmekle beraber, Binance’in politik bir tavrı olmadığını vurguladı. Şirketin bu ay yapılacak Fransa cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sonucu ne olursa olsun çalışmaya devam edeceğini ekledi. Ayrıca kasım ayında şirketin, Fransa’daki lisansını 6 ay içinde almayı umduğunu söylemişti. 100 milyon euroluk yatırımın bu adımdaki etkisi henüz belli değil.

Binance, 100 milyon euroluk yatırımla Station F’de bir start-up destek programı kuracak. CZ, Binance’in bu alanı yaratıcı ve yenilikçi bir şekilde kullanmak istediğini belirtti.

“Şeffaflığımız, özverimizin kanıtı. Blockchain, Web.3 ve metaverse alanında güçlü bir ekosistem oluşturma konusunda kararlıyız.”

Station F Direktörü Roxanne Varza da açıklamalrında şu ifadelere yer verdi: “Web3 alanının uluslararası liderini Station F’de görmekten gurur ve mutluluk duyuyoruz.”

Varza, oluşturulan alanın blokzinciri ve kripto para birimleri hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen insanlar için faydalı olacağına inanıyor.

Bu ortaklığın bir parçası olarak start-up’lar, VC’lere, önde gelen teknoloji şirketlerine ve kamu idarelerine erişebilecek. Bunun da ötesinde, start-up’lar BNB Chain ekibi, NFT Labs ve Binance Labs’tan destek alacak. Ayrıca Binance ortaklarıyla iş birlikleri sağlanacak ve gerektiğinde mentorluk hizmetlerinden faydalanabilecek.

Binance Fransa CEO’su David Prinçay ise, “Şubelerimiz ve ortaklarımızla en iyi bağlantıları sağlayarak girişimleri ve yaratıcı projeleri destekleyeceğiz” diye ekledi.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı 3. sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Huobi Primelist

Stargate Finance (STG), VisionGame (VISION) ve Nym (NYM) Huobi Global’de Listeleniyor

Nexo, Kripto Para Destekli Kredi Kartını Duyurdu