içinde

Binance, Elon Musk’ın Twitter’ı Alabilmesi İçin 500 Milyon Dolar Verecek!

Binance

Yakın tarihli bir SEC dosyası, Binance kripto para borsasının Elon Musk’ın Twitter’ı devralma teklifini 500 milyon dolar ile desteklediğini ortaya koydu.

Yeni gelişmeler, Elon Musk’ın sosyal medya ağı Twitter’ın 43 milyar dolarlık devasa satın alımında tek sermaye sağlayıcısı olmadığını ortaya koyuyor. SEC’e sunulan güncellenmiş 13 boyutlu bir belgeye göre, dünyanın en büyük borsası Binance, anlaşmanın finansmanı için 500 milyon dolarlık devasa bir taahhütte bulundu.

Binance CEO’su Changpeng Zhao da dün bir tweet ile haberi doğruladı:

Elon Musk’ın mart ayının başlarında sosyal medya devi Twitter’ın %9,2 hissesini almak için 2,98 milyar dolar harcadıktan sonra teklifini başlattığı bildiriliyor. Şirketin yönetim kurulu üyeliğini reddettikten kısa bir süre sonra Tesla patronu, şirketi satın alma ve gerçek potansiyelini ortaya çıkarma planlarını açıkladı.

Özellikle Binance, tarihsel devralma için fon sağlayan kripto para birimiyle ilgili tek kuruluş değil. Dosya ayrıca dijital varlık yatırım devi Fidelity’nin Elon Musk’ın Twitter’ı devralması için 316 milyon dolar yatırım yaptığını gösteriyor.

Binance

Girişim kapitalisti devleri Andreessen Horowitz ve Sequoia da Elon Musk’ın Twitter’ı devralması için toplam 1.2 milyar dolar taahhüt etti.

En büyük tek katkı, 1 milyar dolarlık öz sermaye ile Lawrence J Ellison Revocable Trust’tan geliyor.

Elon Musk, Binance, Twitter
13-D SEC Dosyalama (Kaynak: DB)

Yukarıdaki tabloda gösterilmeyen Suudi Arabistanlı milyarder Al Waleed bin Talal Al Saud’un taahhüdü Twitter paylaşımları şeklindedir. 54.20$ değerinde 34.948.975 TWTR hissesi taahhüt etti.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Merve Sait tarafından yazıldı.

Ekonometri bölümü öğrencisi. KoinSaati İçerik Editörü

Lido Finance, En Yüksek TVL’ye Sahip DeFi Protokolü Oldu

Cosmos (ATOM) Nedir?