in ,

Binance’in Duyurusu Sonrası Bu Altcoin’in Fiyatı Uçtu

Binance

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto varlık alım satım platformu olan Binance, gün içerisinde resmi web sitesi üzerinden yeni bir duyuru paylaştı. 

Binance’in yayımladığı duyuru, Proof-of-Stake teknolojisinde öncü olmayı hedefleyen ve değiştirilebilirlik, işlem gizliliği, topluluk yönetimi, ağ ölçeklenebilirliği gibi konulara odaklanan MIT lisanslı, merkeziyetsiz blok zincir ağı PIVX’in yerel kripto varlığı PIVX ile ilgiliydi. 

Binance yaptığı duyuruda, PIVX’de gerçekleşecek olan ağ yükseltmesini ve hard fork’u destekleyeceğini açıkladı. Popüler kripto varlık alım satım platformu yaptığı duyuruda şu sözlere yer verdi: 

“Binance, PIVX ağ yükseltmesini ve hard fork’u destekleyecektir. PIVX, ağ uygulaması ilk olarak 13 Ocak 2023’te 03.00’te (TSİ) gerçekleştirilecektir. PIVX ile para yatırma ve çekme işlemleri 13 Ocak 2023 02.00 (TSİ) tarihinden itibaren askıya alınacaktır.”

Binance yaptığı duyuruda “lütfen aklınızda bulundurun” başlığı altında şu maddeleri de sıraladı: 

  • PIVX ticareti, ağ yükseltmesi ve hard fork sırasında etkilenmeyecektir. 
  • Binance, hesaplarında PIVX bulunduran tüm kullanıcılar için ilgili tüm teknik gereklilikleri yerine getirecektir.
  • PIVX ağ yükseltmesi ve hard fork, yeni tokenlerin oluşturulmasına neden olmaz. 
  • Yükseltilen ağın istikrarlı olduğunu düşündüğümüzde PIVX için para yatırma ve çekme işlemlerini yeniden açacağız ancak kullanıcıları yeni bir duyuru ile bilgilendirmeyeceğiz. 

Binance’in bu duyuruyu yapmasının hemen ardından altcoin’in fiyatı %20 oranında değer kazandı. Duyuru öncesinde 0.19 dolar seviyesinde yer alan varlık, yaşadığı yükseliş ile birlikte 0.24 dolar seviyesine kadar yükseliş yaşadı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

kripto blockchain

Glassnode Haftalık Raporu Bize Neler Anlatıyor?

FC Porto Fan Token (PORTO) Nedir? Nasıl Alınır?