in ,

Binance, Deprem Bölgesinde Bulunan Kullanıcılara Airdrop Dağıtacak

Türkiye, Binance

Dünyanın en büyük kripto varlık alım satım platformu olan Binance, Kahramanmaraş depremi sonrası hasar alan 10 ildeki Binance kullanıcılarına 100 dolar değerinde BNB airdrop gerçekleştirecek. 

Binance platformunun yaptığı açıklamaya göre depremden en çok etkilenen bölgeler olan Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay illerinde bulunan ve bağıştan faydalanacak olan kullanıcılar, 6 Şubat’tan önce tamamlanmış olan Proof of Address (POA) yöntemiyle belirlenecek. 

Binance

Binance yaptığı açıklamada, POA yönteminin belirli kısıtlamaları ve gelişim noktaları olabilse de şu an için depremden etkilenen kişilere hızlıca ulaşabilmek adına en güvenilir yöntemin bu olduğunu bildirdi. Binance tarafından yapılacak bu bağış miktarının 5 milyon USD veya 94 milyon 155 bin 500 TL olması bekleniyor. 

Binance platformu bununla birlikte Binance Charity üzerinden herkesin bağış yapabileceği kamuya açık bir bağış adresi de oluşturdu. Bu adrese gönderilecek olan dijital varlıklar da önce Türk Lirası’na dönüştürülüp daha sonrasında ihtiyaç sahibi bölgelere ve insanlara ulaştırılmak için devlet tarafından yetkilendirilmiş yardım derneklerine aktarılacak. Binance, oluşturduğu Türkiye Deprem Yardım fonuna BTC, ETH, BNB, BUSD ve XRP ile yardım yapılabileceğine de yaptığı açıklama içerisinde yer verdi. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Paribu, Kripto Bağış Cüzdanı Oluşturdu

Türk Kızılay, Kripto Bağışları için Kripto Cüzdan Oluşturdu