in ,

Binance Custody Nedir?

İşlem hacmi bakımından en büyük kripto para borsası olan Binance’in saklama hizmeti Binance Custody nedir? 

Binance Custody, kurumsal müşterilere kripto para saklama alanında önde gelen teknoloji, güvenlik ve süreçlerle dijital para birimlerini güvenli bir şekilde saklamayı amaçlamaktadır. Gelişmiş bir altyapı ile desteklenen Binance Custody, kolay ve kullanışlı kripto işlemlerine ve kripto varlıkların güvenli şekilde saklanmasına olanak tanır. 

Binance Custody, kimlik doğrulama süreçleri ve para çekme talepleri için MultiSig ve çok taraflı hesaplama tejnolojisi için FIPS 140-2 uyumlu donanım güvenlik modülleri dahil olmak üzere yüksek güvenlik sunan çok özellikli bir soğuk cüzdan hizmetidir. 

Binance borsasının kurucu ortağı ve CEO’su Changpeng Zhao, proje ile ilgili şu açıklamalarda bulunmuştu: 

“Binance Custody ve Binance ekosistemindeki tüm girişimler için kullanıcı koruması çok önemlidir. Bu amaçla Binance Custody’nin yapı taşları güvenlik, uyumluluk üzerine kuruludur. Bu hizmeti Litvanya’daki kurumsal müşterilerimize ve gelecekte diğer bölgelere yönlendirmeyi dört gözle bekliyoruz.” 

Binance Custody’nin bu nitelikli soğuk cüzdan özelliği, yalnızca Litvanya’daki kurumlara sunulmakta. Bu hizmet içerisinde, paylaşılan cüzdan çözümleri, alım satıma erişim, stake etme, DeFi ve daha fazlasını içeren ek özellikler bulunuyor. 

Custody, genellikle bir tür kurum tarafından bir müşteri adına varlıkların tutulması anlamına gelir. Bir saklama hizmetinin kullanılıyor olması, hırsızlık veya kayıp gibi güvenlik risklerini azalttığı için tercih edilebilir. Kripto paralarda saklama çözümler, üçüncü bir tarafın kullanıcının fonlarının özel anahtarlarını elinde bulundurduğu çözümlerdir. 

Binance Custody’nin desteklediği kripto varlıklar arasında birçok proje bulunuyor. Bunlardan bazıları ise şöyle: 

  • Shiba Inu (SHIB)
  • Immutable X (IMX)
  • Zilliqa (ZIL)
  • Gala (GALA)
  • WINkLink (WIN)
  • Audius (AUDIO)
  • Perpetual Protocol (PERP)
  • SKALE Network (SKL)
  • Injective (INJ) 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

funding

Geçen Hafta Öne Çıkan Funding Round Etkinlikleri

blockchain oyunu polygon games

Polygon (MATIC) Ağındaki En Popüler Oyunlar