in , ,

Binance Coin (BNB) Marketcap Değeri 100 Milyar Dolara Ulaştı

Binance Coin (BNB), son 7 günde fiyatına %20’den fazla ekleme yaparak ve dün yaklaşık 680 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Dünyanın en büyük 3. kripto para birimi BNB, son 24 saatte yaklaşık %3’lük bir sıçrayıştan sonra bugün 100 milyar dolarlık piyasa sınırını aştı.

Binance Coin, Bitcoin ve Ethereum’dan sonra 100 milyar dolarlık bir piyasa değeri elde eden yalnızca üçüncü kripto para birimi oldu. BNB şu anda son 30 günde %100’den fazla yükseliş kaydetti. BNB, 2021 Nisan ayının ilk haftasında 50 milyar dolarlık piyasa sınırını daha yeni geçmişti.

Binance Coin
BNB’nin pazar hakimiyeti 2021’in başından bu yana önemli ölçüde arttı. Binance Coin şu anda toplam kripto para piyasası ticaret hacminin yaklaşık %4,5’ini oluşturuyor. 1 Ocak 2021’de Binance Coin 37 dolar seviyelerinden işlem görüyordu, dijital para şu anda son 4 ayda %1.750’den fazla yükseliş kaydetti ve bu da onu ilk 3 arasında en iyi performans gösteren kripto para birimi yapıyor. BNB’nin toplam piyasa değeri, artık S&P Global ve BNP Paribas dahil olmak üzere birçok finansal hizmet şirketinden daha fazla.

Binance Coin (BNB) Ağ Etkinliği

BNB’nin zincir içi faaliyeti, Binance Coin fiyatındaki son artış nedeniyle ivme kazandı. BNB işlemlerinin sayısı ile birlikte alım satım hacimleri son birkaç ayda önemli ölçüde arttı. BNB, son kripto para rallisi sırasında perakende ve kurumsal tüccarlar arasında en popüler ticaret varlıklarından biri olmaya devam etti.

Binance CEO’su Changpeng Zhao son tweet’inde BNB’nin ekosistemi hakkında bilginin önemini vurguladı ve yatırımcılardan Binance Coin hakkında bilgi edinmelerini istedi ve şu yorumda bulundu:

“Bunu öğrenmek için 3 tam günden fazla harcamadıysanız, BNB satın almayın. Ekosistemi büyük ve anlaşılması biraz zaman alacak. Sadece fiyatı yükseldiği için BNB satın almayın.”

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Ripple

4 Mayıs 2021 Tarihli Ripple (XRP) Fiyat Analizi

koinsaati

KoinSaati Ekibi Olarak Sokaktaki Dostlarımızı Unutmadık!