in ,

Binance Coin (BNB) Kendi Boğasını Yaşayabilir mi?

Binance Coin (BNB), bugünki fiyatı 275,58 dolar ve 24 saatlik işlem hacmi 890.808.464 dolardır. BNB son 24 saatte %3,46 düştü. CoinMarketCap’e göre 44.461.304.813 USD piyasa değeri ile 5. sırada yer alıyor. 161.337.261 BNB coin dolaşım arzına ve maksimum 200.000.000 BNB coin arzına sahip.

Binance Coin, Binance ticaret platformunda BNB sembolü ile ticaret yapan bireysel bir kripto para birimidir. BNB 2017’de başladı ve blockchain tarafından destekleniyor. ERC20 Ethereum ağı üzerinde çalışır. Binance Coin (BNB), Binance ekosisteminde alım satım ücretleri, listeleme ücretleri, değişim ücretleri vb. gibi çeşitli yardımcı programları desteklemek için tasarlanmıştır.

Avantajlar

Binance Coin (BNB), her işlem ücretinde bir yakma mekanizması olan “Auto Burn” mekanizmasını çıkarttı. Auto Burn ile BNB için üç ayda bir yakım yapılması BNB’yi deflasyonist bir varlık haline getirdi.

BNB

Binance Smart Chain, ağ içerisinde Layer-2 desteklemeyi planlıyor. Bu da gelecekte Ethereum ile aynı gaz ücreti sorunlarına maruz kalabilecekleri için BNB fiyatında pozitif etki yaratabilir.

Riskler

Haziran 2021’de, Birleşik Krallık’ın mali düzenleyicisi Mali Davranış Otoritesi (FCA), Binance Markets Limited (BML) ve Binance Group hakkında bir uyarı yayınlayarak BML’nin “bölgede düzenlenmiş herhangi bir faaliyet yürütmesine izin verilmediğine” karar verdi.

Binance Group, Mayıs 2020’de BML’yi satın aldı ve henüz Birleşik Krallık’taki işini başlatmadı ve FCA bildirimine göre herhangi bir düzenlenmiş faaliyet yürütmesine izin verilmedi. Bununla birlikte, Şubat 2022’de FCA, Binance’in Birleşik Krallık ödeme ağı Paysafe’e erişim anlaşmasıyla ilgili endişelerini dile getirdi. Ancak aynı zamanda “bu tür düzenlemelere itiraz etme yetkisinin sınırlı” olduğunu da kabul etti.

FCA’nın ve diğer kurumların düzenlemeyi nasıl ele aldığı, yeni kuralları Binance Coin (BNB) için önem taşıyabilir.

Binance Smart Chain Etkisi ve Ortaklıklar

BNB Chain’in artan rolü de önemlidir. Birkaç DeFi projesi, işlemlerin kullanıcılar için daha uygun fiyatlı ve daha hızlı olmasını sağlamaya çalıştıkları için protokollerini Ethereum’dan değiştirerek zaten bir boğa yaşadı. Ancak ETH 2.0, 2022 yükseltmeleri bu sorunları ele almak için uzun bir yol kat edecek.

BNB’nin arkasındaki borsanın düzenli olarak diğer kripto projeleriyle ortaklıklara girmesi, Binance Coin’in fiyatı için önemli etkiler yaratabilir. Bu tür anlaşmalar tipik olarak BNB’nin daha fazla sayıda trader tarafından kabul edilmesiyle sonuçlanır. Bu da satın almalar için Binance Coin kripto para biriminin kullanılması için daha geniş bir kitle olduğu anlamına gelir.

SEC

Piyasa yer alan kripto para birimlerinin birbirleriyle arasındaki korelasyon nedeniyle BNB’nin piyasa değeri ve fiyatı Bitcoin (BTC) fiyatı düzelene kadar düşüşünü devam ettirebilir.

BNB

Ayrıca Binance borsası şu anda SEC tarafından 2017’deki Binance Coin (BNB) İlk Para Teklifi (ICO) sırasında menkul kıymet yasalarının olası ihlali için araştırılıyor. Bu durum BNB için potansiyel bir risk anlamına gelmektedir. Şu anda araştırma belirsiz olarak devam ediyor.

BNB Kendi Boğasını Yaşayabilir mi?

Tüm bu faktörler göz önüne alındığında Binance Coin, öncelikle Layer-2 desteği eklemesi ile uzun vadeli olarak BNB fiyatı için pozitif etki yaratacaktır. Ayı piyasasının sona ermesi ve kripto para piyasasına yeni yatırımcılarında dahil olması ile BNB kendi boğasını yaşayabilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

MES tarafından yazıldı.

PancakeSwap

PancakeSwap Üzerinde Karşınıza Çıkabilecek Bazı Hatalar ve Çözümleri

MetaBeat (BEAT) Nedir? Nasıl Alınır?