içinde

Binance CEO’sundan Kripto Yorumu! Kripto Piyasası Düzelecek mi?

Binance

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) kripto piyasasında korku ve umutsuzluk hakimken umut verici yorumlarda bulundu.  

Changpeng Zhao (CZ), piyasayı korku sardığı için kripto trader’larını ve yatırımcılarını duygularını kontrol etmeye teşvik ediyor. Dün (10 Mayıs 2022 Salı), Bitcoin fiyatı Temmuz 2021’den bu yana ilk kez 30.000 doların altına düştü. Ancak; Binance CEO’su CZ, güncel kripto piyasası düşüşünden etkilenmemiş görünüyor.

CZ, dün sabah paylaştığı bir tweet’inde önümüzdeki birkaç yıl içinde düşüşün çok az şey ifade edeceğini söyleyerek kripto dünyasındaki aşırı paniği hafifletmeye çalıştı.

Duygular. Bir düşüş sırasında paniklerseniz, muhtemelen fazla yatırım yapmışsınızdır. Yatırım boyutunuzu 2 kat veya 10 kat azaltmayı deneyin. Duygularınızı kontrol etmek için çok daha iyi bir konumda olacaksınız. Sadece duygularınızla başa çıkabildiğiniz zaman yatırımınızı yükseltin.

Bitcoin’in geçmişte de birkaç büyük çöküş yaşadığına dikkat çekti. Endişe seviyelerini kontrol edemeyen herkesin, bu kadar büyük bir riski kaldıramayacakları için pozisyonlarını düşürmek isteyebileceğini ima etti.

Income Sharks adlı başka bir kripto meraklısı, CZ ile duygularını paylaştı ve günlük bantların piyasada ne kadar umut verici göründüğünü belirtti.

Son 24 saatte, yaklaşık 287.061 trader’dan toplam 1 milyar dolarlık tasfiye gerçekleşti. Bitcoin, Ethereum ve Luna sırasıyla 355 milyon dolar, 326 milyon dolar ve 100 milyon dolar ile tasfiyelere öncülük ediyor.

10 Mayıs’ta gün içerisindeki piyasa durumu, kripto piyasası çöküşünün direncini aştı. Birkaç saat içinde Bitcoin, 29.000 dolardan 32.000 dolara sıçrayarak büyük bir rekor kırdı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde İngilizce Matematik bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Bitcoin, Dolar, ABD

ABD TÜFE Enflasyon Rakamları Açıklanıyor! Bitcoin İçin Kırılım mı?

Azuki Geçmiş Projelerden Vazgeçti, Taban Fiyatı Düştü