in ,

Binance CEO’sundan Bitcoin Yorumu! BTC Yükselecek mi?

Binance, CZ

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’nin CEO’su CZ’ye göre; Bitcoin, önümüzdeki iki yıl boyunca 68.000 $’lık zirvesinin altında kalabilir.

Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, The Guardian’a kripto piyasasının iyileşmesinin “birkaç ay veya birkaç yıl” sürebileceğini söyledi.

Haziran ayında kripto para birimlerinin piyasa değeri Ocak 2021’den bu yana ilk kez 1 trilyon doların altına düştü. BTC, Kasım 2021’deki rekor 68.000 $ ‘dan bu yana yaklaşık %70 oranında düştü. En popüler kripto para biriminin çöküşü, birçok uzun vadeli Bitcoin sahibinin kazançlarını sildi.


Changpeng Zhao, BTC’nin o zamanki fiyatı göz önüne alındığında dört yıl önce insanların Bitcoin’in şu anki 20.000 dolarlık değerinden memnun olacağını söyledi. Bitcoin fiyatı, daha önce 2018’de 13.000 $ – 6.000 $ arasında değişiyordu.

Changpeng Zhao, kimsenin geleceği tahmin edemeyeceğini belirterek Bitcoin fiyatı ile ilgili şunları söyledi:

Bence Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68 binden 20 bin’e düşen bu fiyat düşüşü göz önüne alındığında, geri dönmesi muhtemelen biraz zaman alacak. BTC’nin tekrar eski fiyatına dönmesi muhtemelen birkaç ay veya birkaç yıl sürecek.

Ayrıca; CZ, sözlerine şunları da ekledi: ”Bitcoin’in dibine bakarsanız, şu anda son zirveden daha yüksek bir seviyede bulunuyor. Bu nedenle, normal olsun ya da olmasın, bence endüstri kesinlikle büyümeye devam ederken, fiyat dalgalanmaları normaldir”

Bitcoin (BTC), bu yazının hazırlandığı sıralarda son 24 saatteki %1.40’lık artışla 20.820,14 $’dan işlem görüyor.

Kripto piyasasında son dönemlerde yaşanan çöküşünün belirli bir nedeni olmamasına rağmen uzmanlar, spesifik bir sebepten ziyade daha geniş küresel iklim olduğunu öne sürüyorlar.

Geçim krizinin yanı sıra, enflasyon son aylarda yükseliyor. Enflasyon, Mayıs ayında İngiltere’de 40 yılın en yüksek seviyesine ulaştı ve bunu yaşayan sadece İngiltere değil, ABD’de de enflasyon yükseliyor. Marketwatch’a göre ise ABD’deki enflasyon, %8,6 civarında seyrediyor. Tüm bunlar, büyük yatırımcıların büyük risklerden kaçarak daha az finansal risk aldığı anlamına geliyor.

Buna ek olarak kripto piyasasındaki son durum, değerinin %98’i bir gecede yok olan kripto para Terra Luna’nın başarısızlığından da kaynaklanıyor. Bunu takiben ise büyük kripto para kredi şirketi Celsius Network para çekme işlemlerini dondurmaya karar vererek sıkıntılı bir süreç geçirmişti.

Binance, geçen Haziran itibariyle ‘etkili bir şekilde denetlenme kabiliyetine sahip olmadığı’ için Mali Davranış Otoritesi tarafından İngiltere’de herhangi bir düzenlenmiş faaliyette bulunmaktan men edildi. Coinbase gibi diğer kripto devleri bu ay “kripto kışı” nedeniyle 1100 kişiyi işten çıkarırken, Zhao Binance’in “hala işe alım gerçekleştirdiğini” söyledi.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

 

Solana Labs’dan Akıllı Telefon Adımı! iPhone’a Rakip mi Geliyor?

Bitcoin (BTC) İçin Kısa Vadede Önemli Seviyeler