in ,

Binance CEO’su CZ’nin Kripto Sepetinde Neler Var?

Binance, CZ

Dünyanın en büyük kripto para borsasının CEO’su Changpeng Zhao, 1 milyonun üzerinde takipçisi ile sektörde büyük bir etkiye sahip. Ünlü kripto girişimcisinin hangi kripto paralara yatırım yaptığı ise herkes tarafından merak ediliyor. Bu yazımızda, kendisini “crypto salesperson” olarak nitelendiren CZ’nin kripto sepetinde neler olduğunu inceliyoruz.

En büyük kripto para borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao, yaptığı son röportajında yatırım yaptığı kripto paralara değindi. Röportajda vermiş olduğu bilgiye göre Zhao, 2013 yılında Bitcoin (BTC) whitepaper’ını okuduktan sonra bu sektöre dahil olmak istediğine karar verdi ve tüm servetini ortaya koyarak Bitcoin satın aldı. Ünlü kripto para girişimcisi güncel kişisel servetinin yüzde 99’unu kripto para olarak tuttuğunu açıkladı.

Dünyanın en tanınmış kripto para girişimcilerinden biri olarak öne çıkan Changpeng Zhao, kişisel servetini tuttuğu cüzdanında çoğunlukla Binance Coin (BNB) tutarken belirli oranda da Bitcoin (BTC) bulunduruyor. Portföy tahsisi konusunda Changpeng Zhao çoğu eleştirmen tarafından tam bir kripto maksimalisti olarak adlandırılıyor. CZ, yatırım yaptığı itibari varlıkları veya gayrimenkulleri olmadığını her defasında vurguluyor. Çoğu araştırmaya göre ise yaklaşık 100 milyar dolarlık net değeri ile Changpeng Zhao’nun kripto evrenindeki en zengin kişi olduğu kabul ediliyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Sui

Sui Nedir?

Ripple (XRP) Nedir? Nasıl Alınır?